Wizyta w stolicy Malty

Jeśli wybieramy się do jakiegoś kraju to warto odwiedzić jego stolicę. Dokładnie tak samo jest na Malcie, która wśród turystów jest bardzo popularna. Stolica Malty to Valletta.

W takich krajach i takich miastach jedziemy przede wszystkim po to żeby poczuć tej wyjątkowy klimat. Nie ma lepszego miejsca do poczucia tego klimatu jak właśnie ciasne, strome uliczki, na których mamy kolorowe balkony. To miejsce spodoba się wszystkim i tym z duszą romantyka i tym bez. Zobaczymy jak żyją zwykli maltańczycy i dlatego warto tam być. Nie trzeba jeździć tylko po kuratorach, ale trzeba sprawdzić życie codzienne takich ludzi, a wtedy o wiele lepiej będzie można poznać ten kraj. Największą atrakcją miasta jest długa ulica Republic Street. Można tutaj zobaczyć zabytki, ale można również odwiedzić restauracje i spróbować ich kuchni. Skoro jesteśmy już w obcym kraju to byłoby dobrze właśnie kuchnię i kulturę poznać. Wtedy taka wyprawa ma sens i wiele z niej zapamiętamy i wiele z tego wniesie coś do naszego życia.

Piękne i klimatyczne miasto Malty

Warto odwiedzić również słynne ogrody, z których zobaczymy piękne widoki na trzy miasta Malty. Wtedy dopiero poczujemy ten wyjątkowy klimat, o który nam chodziło. Na Malcie porozumiemy się po angielsku, dlatego nie musimy się martwić, że nie znamy ich języka. Malta to dawna brytyjska kolonia, dlatego nie ma się, co dziwić, że spotkamy tam również wielu Brytyjczyków. W mieście mamy punkt widokowy, co pozwala nam na zrobienie fantastycznych zdjęć. Opłaca się tam pojechać i to wszystko zobaczyć. Będzie to niezapomniana wyprawa dla każdego z nas. Malta wśród turystów staje się coraz bardziej popularna, ale zanim tam pojedziemy warto byłoby odwiedzić stronę Valletta stolica Malty, gdzie to piękne miasto jest bardzo, ale to bardzo dokładnie opisane. Im więcej się dowiemy o tym mieście tym bardziej będziemy chcieli tam pojechać. Na pewno nam się tam spodoba i jeszcze nieraz zaplanujemy wyprawę do stolicy Malty.