Różne rodzaje gwoździ do prac dekarskich

Wiele prac dekarskich, takich jak mocowanie gontów czy papy, wymaga użycia odpowiednich gwoździ dekarskich, które są dostępne w różnych materiałach i rozmiarach i są trwalsze niż standardowe lub tradycyjne gwoździe.

Rodzaj trzpienia pomaga rozróżnić różne gwoździe dachowe. Dzięki dużej główce ten typ gwoździa jest niezwykle mocny i ochroni system dachowy oraz dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz czy śnieg. Gwoździe papowe ze specjalną podkładką są szczególnie zalecane do domów na obszarach o silnym wietrze, opadach deszczu, gradu i śniegu, ponieważ zabezpieczają odpowiednio papę prze zerwaniem czy uszkodzeniem. Gwoździe dachowe z trzpieniem mogą być wykonane z różnych substancji, w tym ocynkowanej stali węglowej, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej, miedzi lub aluminium. Różne rodzaje gwoździ do prac dekarskich

Tego typu gwoździe są najczęściej stosowane głównie do pap asfaltowych używanych do uszczelniania pokryć dachowych.

Zastosowanie w pokryciu dachowym odpowiednich gwoździ zapobiega ich wyrywaniu, powstawaniu odprysków i nieszczelności w systemie pokryć dachowych, a także zapewnia trwałość uszczelnienia dachu. Gwoździe dachowe z gładkimi trzonkami są standardowymi, najtańszymi i najczęściej stosowanymi gwoździami dachowymi. Możesz także wypróbować gwoździe śrubowe do swojego systemu dachowego. Gwoździe z trzpieniem śrubowym mają skręcony trzon, płaską główkę i diamentowy wierzchołek, dzięki czemu idealnie nadają się do mocowania pokryć dachowych. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku drewna i papy, ponieważ są one wtedy mniej podatne na pękanie, gdy używany jest gwóźdź dachowy z ostrzejszym końcem, ponieważ podczas penetracji występuje mniejsze naprężenie. Materiał, z jakiego wykonujesz swój dach, decyduje o tym, jakiego rodzaju gwoździe sprawdzą się najlepiej. Na przykład gwoździe aluminiowe są dobrze dopasowane do metalowych dachów i gontów. Ocynkowane gwoździe dachowe lub gwoździe stalowe pokryte cynkiem, a także podkładki papowe są idealne do gontów oraz papy i dobrze chronią przed rdzą. Gwoździe ze stali nierdzewnej są dobre do mocowania dachówek i łupków.