Jak prawidłowo udrożnić rury kanalizacyjne?

Jeżeli z umywalki nie spływa woda to znak, że rura kanalizacyjna jest zatkana. Sygnałem, że trzeba podjąć działanie jest także uwalniający się z syfonu nieprzyjemny zapach.

Trzeba go oczyścić, aby cała instalacja ponownie działała tak, jak powinna. Nowe syfony wykonane z plastiku lub stali są tak skonstruowane, że ich odkręcanie nie sprawia żadnych problemów. Trzeba jednak pamiętać, aby pod syfon ustawić naczynie, aby woda i nieczystości zostały tam zebrane. Zapobiegniesz dzięki temu zalaniu pomieszczenia.

Najgorsza sytuacja jest wtedy, gdy masz jeszcze stary, żeliwny syfon. Z nim jest więcej zabawy. Zalecamy, aby zlecić przepychanie kanalizacji hydraulikowi, ponieważ syfon jest trudny do zdemontowania, a także do wyczyszczenia. Najlepiej, gdy tylko masz taką możliwość, zamień syfon żeliwny na plastikowy lub stalowy. Dzięki temu, w przypadku problemów z kanalizacją, poradzisz sobie z zadaniem samodzielnie, bez pomocy profesjonalnego hydraulika.

Podstawowym zadaniem, jakie masz do wykonania, aby udrożnić rury kanalizacyjne, jest odkręcenie syfonu i wyciągnięcie rury odpływowej ze ściany. Należy zdjąć ozdobne rozety, gumę redukcyjną, a dzięki temu uzyskasz pełny dostęp do rury, która wymaga udrożnienia. Do tego zadania niezbędna jest sprężarka hydrauliczna. Powinna ona mieć większą długość niż odległość umywalki od pionu. Najlepiej jest wykonać udrażnianie z pomocą drugiej osoby. Jedna osoba wsuwa jeden koniec sprężarki, a druga obraca korbę na drugim końcu. Dzięki temu praca idzie szybko, sprawnie i bez najmniejszych problemów. Pamiętać należy, aby rozciągnąć sprężarkę na całej długości i lekko naprężyć. Dzięki temu nie będzie się zwijała, a przepychanie zostanie wykonane bez żadnych problemów. Stosując się do tych zasad wykonasz przepychanie kanalizacji Warszawa bez najmniejszych problemów, co przyczyni się do uzyskania prawidłowego przepływu wody w umywalkach w domu. Jak widać, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.