Elementy małej architektury w naszych miastach

Władze każdego miasta muszą zadbać o odpowiednie oświetlenie chodników, różnego rodzaju ścieżek, także parków.

Oczywiście służą do tego odpowiednie lampy miejskie, latarnie o różnej wysokości, w różnych kształtach. Najczęściej są to latarnie stalowe lub też żeliwne, ale coraz częściej możemy spotkać także latarnie aluminiowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością, nie poddają się rdzy. Naturalnie możemy wybrać tutaj dowolną kolorystykę, często spotyka się latarnie uliczne szare, czarne czy też w kolorze zielonym.

Elementy małej architektury w naszych miastach

Wytrzymałe i stylowe lampy stalowe do oświetlania chodników

Z pewnością bardzo wytrzymałe są latarnie stalowe, są to wytrzymałe modele, które możemy nabyć w stylach nowoczesnym ale także w stylu klasycznych lamp naftowych, zatem każdy będzie mógł wybrać styl który najbardziej mu odpowiada. W przypadku kiedy dobieramy lampy do architektury miejskiej, powinniśmy zwrócić także uwagę na ławki, różnego rodzaju płoty które powinny zgrywać się ze sobą, tworzyć spójną wizję architektoniczną. Oczywiście jeżeli posiadamy ławki lub też inne elementy żeliwne w tym przypadku można zastosować także żeliwne latarnie uliczne.

Warto naturalnie zwrócić uwagę na wysokość oświetlenia ulicznego, latarnie powinny posiadać wysokość co najmniej dwóch metrów, tam powinny umieszczone być punkty świetlne, oczywiście może być to żarówka która będzie dawała światło na około, lub też będą to lampy które będą światło kierowały w dół, przykładowo na chodnik, na ławkę czy też różne rodzaje elementy architektury. Z pewnością warto zadbać o to aby były to lampy solidne, dlatego też warto poszukać dobrego dostawcy który specjalizuje się w dostarczaniu niezawodnych elementów małej architektury.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na latarnie stalowe dostarczane przez firmę Promar Lightning, na ich stronie internetowej https://promarlighting.pl/oferta/miasto-ulica/latarnie-stalowe/, możemy znaleźć bardzo ciekawy wybór stalowych latarni ulicznych, oraz mniejszych lamp, z pewnością będą to bardzo ciekawe propozycje dla wielu miast i gmin w naszym kraju, Oczywiście mamy tutaj możliwość wyboru różnych modeli.