Sesja narzeczeńska – hit czy kit?

Rożnego rodzaju sesje z profesjonalnym fotografem są coraz bardziej modne. Kiedyś utrwalało się przede wszystkim ślub i wesele, dziś chcemy uwiecznić również pojawienie się nowego członka rodziny, jego pierwszy roczek, Dzień Matki, Walentynki, a nawet decydujemy się na sesję narzeczeńską.

Niewątpliwie elegancki album jest to piękna pamiątka, jednak nie każdy czuje się dobrze przez aparatem. Jeśli marzysz o tym, by dobrze wypaść na sesji, przeczytaj nasz poradnik. Skupimy się na sesji narzeczeńskiej w mieście, jednak uniwersalne porady przydadzą się również przy innych okazjach.

Zalety sesji narzeczeńskiej

Niektórzy uważają, że fotograf ślubny jest niemal tak ważny dla ślubu jak sama para młoda. Wszak to on utrwala na lata całe wydarzenie. Decydując się na sesję narzeczeńską możemy przetestować, czy faktycznie to tej osobie chcemy powierzyć takie zadanie. Kolejną zaletą są rabaty, na które często możemy liczyć zamawiając od razu dwie usługi. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą również posłużyć jako element grafiki na naszych zaproszeniach na ślub lub upominku dla gości na weseli. Najważniejsze, że fotograf już nie będzie dla nas zupełnie obcą osobą, więc będziemy mniej się krępować w jego obecności.

Odpowiedni plener dla pary

Coraz chętniej fotografujemy się w otoczeniu miejskim. Jeszcze kilka lat temu stanie w pięknym stroju przed aparatem i pozowanie wśród przechodniów budziło więcej obaw i decydowały się na co odważniejsze osoby. Dziś sesja narzeczeństwa w mieście jest po prostu modna. Para w swobodnym stroju, często w trampkach, uroczo uśmiecha się do siebie w kawiarni, parku lub ozdobnych schodach, jakby w ogóle nie dostrzegała biegającego obok fotografa ślubnego. Oczywiście inne miejsca nie są passe, dynamizm i kolory miasta wiodą jednak prym. Warto pamiętać, by udać się na sesje tam, gdzie będziemy czuli się dobrze przed obiektywem.

Jak wypaść dobrze na zdjęciu?  

O szczegóły zadba oczywiście fotograf, ale postaraj się nie utrudniać mu zadania. Ustalcie, czy będziecie korzystać z pomocy makijażystki, czy sesja ma być całkowicie naturalna. Zwłaszcza w tym drugim wypadku zadbaj o to, aby dobrze się wyspać i nie mieć worków pod oczami. Uzgodnij z fotografem również rekwizyty, które są kluczowe dla lifestyle`owej sesji narzeczeńskiej. Warto poszukać ciekawych elementów nowoczesnej architektury – jak murale – lub skupić się na miejscach, które mają znaczenie dla waszego związku. Zastanów się, gdzie byliście na pierwszej randce, gdzie pierwszy raz się pocałowaliście? Może będą to doskonałe lokalizacje na sesje.