Dobierz ilość karmy do indywidualnych potrzeb kota

Wielu właścicieli kotów zastanawia się, ile karmy wkładać do miseczki pupila podczas karmienia.

I chociaż może się to wydawać proste, odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ każdy kot jest inny i ma różne upodobania. Aby określić ilość karmy dla kota, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak wiek i waga kota, poziom energii, to czy kot wychodzi na zewnątrz czy przebywa tylko w domu, weź również pod uwagę, czy podajesz mokrą czy suchą karmę, czy jedno i drugie. Zawartość składników odżywczych, witamin i minerałów w karmie również jest ważna, ponieważ zbilansowane posiłki są niezbędne dla zdrowia zwierzaka. Kotki w ciąży i karmiące maluchy z pewnością potrzebują więcej karmy i składników odżywczych w swojej diecie, niż dorosłe i zdrowe samce. Koty żyjące na dworze mogą potrzebować więcej pożywienia w chłodne zimowe miesiące, a nieco mniej latem. Wiek również ma znaczenie, ponieważ kocięta będą doświadczać okresów szybkiego wzrostu i rozwoju w ciągu pierwszych 12 miesięcy, co oznacza, że mogą w tym czasie jeść więcej niż dorosłe koty. Dobierz ilość karmy do indywidualnych potrzeb kota

Jak łatwo się domyślić, każdy z kotów potrzebuje innej dziennej ilości kalorii, ponieważ niektóre są bardzo aktywne, a inne wolą leniuchować przez cały dzień.

Ilość karmy, którą podajesz, będzie inna dla rosnących kociąt, kotek w ciąży lub karmiących, spokojnych starszych kotów, czy kotów wychodzących. Zawsze możesz dostosować ilość karmy, aby upewnić się, że kot dostaje to, czego potrzebuje do zdrowia i zabawy każdego dnia. Wielu właścicieli kotów karmi je rano i wieczorem, podczas gdy inni pozostawiają suchą karmę w ciągu dnia, a mokrą podają tylko wieczorem. W rzeczywistości koty mają zwyczaj jedzenia wielu małych posiłków w ciągu dnia i w nocy, dlatego karma sucha powinna być stale w ich miseczce podczas nieobecności właściciela w domu lub jego snu. Na stronie https://wyspazwierzat.pl/sucha-karma-dla-kota-190 możesz zakupić suche karmy dla kotów. Jeśli kot chętnie zjada karmę, ale nie staje się gruby oraz nie chudnie, oznacza to, że prawdopodobnie ma odpowiednią ilość karmy w miseczce. Jeśli natomiast budzi cię w nocy i domaga się jedzenia, ilość karmy może być niewystarczająca.