Co oznacza termin laptop 2 w 1?

Nigdy nie było lepszego czasu na zakup notebooka. Dzisiejsze opcje są mocniejsze, solidniej zbudowane, trwalsze i wyglądają lepiej, niż kiedykolwiek.

Niezależnie od tego, czy chcesz uruchomić system Windows, macOS, czy Chrome OS, prawdopodobnie istnieje notebook, który spełni Twoje potrzeby w przystępnej cenie. Oczywiście cała ta różnorodność sprawia, że wybór notebooka jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Jest tak wiele różnych marek i modeli do wyboru, że musisz przeprowadzić badania, aby upewnić się, że kupisz odpowiedni notebook dla siebie.
Pierwszą decyzją, którą podejmiesz przy wyborze notebooka, jest to, jakiej platformy chcesz używać. W większości przypadków będzie to oznaczać wybór między Windows, macOS i Chrome OS. Wystarczy powiedzieć, że twoja preferencja znacznie wpłynie na opcje wyboru laptopa. Wcześniej praktycznie wszystkie notebooki to były odmiany z klapą, co oznacza, że otwierasz pokrywę, aby odsłonić wyświetlacz i odkrywasz klawiaturę znajdującą się w drugiej połowie. To wciąż popularna forma, ale nie jest to już jedyna opcja, a wybór między alternatywami jest być może największym wyborem. Laptop z klapką pozostaje popularnym wyborem, a dla wielu marek jest to jedyna dostępna opcja. Prawie każdy producent notebooków produkuje wersje z klapką, które mają wbudowane najmocniejsze komponenty i są one dostępne w największych rozmiarach, do 17 cali, a nawet większych. Obecnie znajdziesz notebooki z klapką, na których działa każdy dostępny system operacyjny, w tym Windows 10, macOS, Chrome OS, a nawet Linux. Coraz popularniejszą formą jest laptop 2 w 1, co zwykle oznacza, że notebook zaczyna się jak klapka, ale ma wyświetlacz, który można obracać dookoła, aż notebook zmieni się w tablet. Dzięki zawiasom 360 stopni przekształcalne laptopy 2 w 1 zapewniają znaczną elastyczność, zazwyczaj oferując cztery różne opcje użytkowania, czyli klapka, tryb namiotu (odwrócone „v”), tryb prezentacji (gdy klawiatura jest skierowana w dół, i wyświetlacz twarzą do użytkownika) i tryb tabletu. Wyświetlacze w laptopach 2 w 1 zwykle mają rozmiar od 11 cali do 15 cali i wydają się być względnie cienkie i lekkie. W końcu nikt nie chce trzymać w rękach zbyt grubego lub ciężkiego tabletu. Zazwyczaj tablety obsługują odłączane klawiatury, co oznacza, że użytkownicy mogą wdrażać je jako tradycyjne notebooki. Tablety są zwykle mniejsze niż inne urządzenia, a większość z nich używa wyświetlaczy o przekątnej od 10 do 13,3 cala. Ponieważ są tak cienkie i lekkie, zwykle korzystają z procesorów o mniejszej mocy i zintegrowanej grafiki, ale niektóre oferują również dyskretne procesory graficzne klasy podstawowej. Jest jeszcze jedna specjalna klasa notebooków, która jest skierowana bezpośrednio do bardzo określonego rodzaju użytkownika.

Mówimy o laptopach do gier, które zostały zaprojektowane tak, aby były jak najlepsze w uruchamianiu najbardziej wymagających gier. Był czas, gdy typowym notebookiem do gier był duży, gruby i ciężki laptop o krzykliwym designie. To się zmienia, ponieważ dzisiejsze notebooki do gier wykorzystują najnowsze postępy w technologii GPU i procesora, aby pomieścić elementy do gier w cieńsze notebooki, a nawet niektóre urządzenia 2 w 1. Ale bez względu na to, kiedy szukasz laptopa do gier, upewnij się, że masz procesor graficzny i procesor o mocy wystarczającej do uruchomienia ulubionych gier z akceptowalną liczbą klatek na sekundę. Inne czynniki, takie jak żywotność baterii i wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, prawdopodobnie również znajdą się na liście ważnych kryteriów. Na stronie https://vobis.pl/laptopy/notebooki/hp znajdziesz wiele laptopów w dobrych cenach. Ściśle związany z formą notebooka jest jego rozmiar, który zależy od dwóch głównych czynników. Pierwszy to rozmiar wyświetlacza, który określa szerokość i głębokość laptopa. Drugi to obudowa, która może być niewiarygodnie cienka lub względnie gruba w zależności od przeznaczenia i ceny. Wyświetlacze do notebooków mają zwykle od 10 cali do 21 cali. Im większy wyświetlacz, tym większy musi być laptop, nawet przy dzisiejszym ruchu w kierunku mniejszych ramek wyświetlacza, które pomagają zmieścić większe wyświetlacze do mniejszej obudowy.