Lustro do przedpokoju – czym się kierować przy jego zakupie?

Trudno wyobrazić sobie przedpokój bez lustra.

Niemal każdy przed wyjściem z domu chce sprawdzić, czy dobrze wygląda. Duże lustro jest w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie, co jest ważne w przypadku przedpokoju małego i ciasnego. Umiejętnie dobrane lustro pełni także funkcję dekoracyjną – jest w stanie zmienić oblicze pomieszczenia. Wybór luster jest w tej chwili tak duży, że niemal każdy powinien znaleźć takie, które będzie najlepiej pasowało do jego przedpokoju.

Lustro do przedpokoju – czym się kierować przy jego zakupie?

Efektowne lustro do przedpokoju

Jeżeli nasz przedpokój jest mały lub bardzo wąski dobrze jest wybrać do niego lustro duże (najlepiej bez masywnych ram). W przedpokojach sprawdzają się również szafy z lustrzanymi drzwiami. Zaletą lustra w przedpokoju jest fakt, że odbija ono promienie słoneczne lub światło lampy, dzięki czemu pomieszczenie jest lepiej doświetlone. Część osób decyduje się na umieszczenie lustra na całej ścianie, co nadaje pomieszczeniu głębi. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym jest wybranie zamiast dużego lustra kilku mniejszych (lustra te nie muszą wyglądać tak samo – mogą być różnej wielkości i mieć rozmaite kształty). Warto jest dobrze zastanowić się gdzie powiesić lustro. Jako, że przedpokój jest zazwyczaj niewielkim pomieszczeniem, możliwe są kolizje, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia lustrzanej powierzchni. Specjaliści odradzają montowanie luster w bliskiej odległości od wieszaków na okrycia wierzchnie. Złym pomysłem jest też montowanie lustra za szafkami.

Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie lustra do przedpokoju na końcu korytarza lub naprzeciwko źródeł światła. Lustro spełni swoje praktyczne funkcje, jeśli będzie na tyle duże, że zmieści się w nim cała nasza sylwetka (popularnym rozwiązaniem są lustra sięgające od podłogi do sufitu). Bogaty wybór luster do przedpokoju można znaleźć na tej stronie:
https://auura.pl. Przed zakupem warto zastanowić się czy dane lustro pasuje do estetyki wnętrza. Dobrze jest porównać co najmniej kilka modeli.