Jakie meble są teraz modne?

W ubiegłych latach trendy w architekturze i wystroju wnętrz dynamicznie się zmieniały.

Od dłuższego czasu jest jednak z nami moda, która przybyła do nas z północnej części Europy. Mowa tu oczywiście o stylu skandynawskim. Wnętrza tego typu są dokładnie przemyślane. Nie ma w nich zbędnych elementów, które niepotrzebnie zajmowałyby miejsce. Mieszkania są pełne przestrzeni i światła, utrzymane w jasnych, stonowanych kolorach. Główne barwy to biel, delikatna szarość czy ecru. Również meble skandynawskie mają swoje cechy charakterystyczne. Jakie meble są teraz modne?

Przede wszystkim mają one dobrze pełnić swoje funkcje.

Od zbędnych ozdobników czy wymyślnych form ważniejsza jest ich pojemność. Z zewnątrz zazwyczaj są bardzo proste, pozbawione dodatków. Istotne są materiały, z których zostały wykonane. Powinny być one jak najlepszej jakości – Skandynawowie odchodzą od płyt wiórowych czy wyrobów drewnopochodnych na rzecz litego drewna i metalu, ponieważ to właśnie one są najtrwalsze, a jednocześnie zapewniają surowy, elegancki wygląd.
Czy meble skandynawskie są drogie?
Meble w tym stylu można określić jako te, które znajdują się na średniej półce cenowej. Ze względu na to, że powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, koszty ich produkcji są wyższe niż w przypadku produkowanych masowo elementów wyposażenia. W niższych cenach można dostać komody czy szafy wyglądające w sposób zbliżony do tych, których design powstał w Szwecji czy Norwegii, jednak trzeba liczyć się z tym, że nie będą tak wytrzymałe, jak moglibyśmy oczekiwać. Dzięki prostocie stolarz nie musi wykonywać wielu elementów, które wymagają precyzyjnego docinania, dzięki czemu meble skandynawskie są tańsze np. od mebli dębowych, wykonanych w dawnym stylu, kojarzącym się z dworkami szlacheckimi.
Wytrzymałe meble spełniające założenia stylu skandynawskiego można znaleźć np. na stronie https://strongtree.pl/. Być może zainspirują cię do remontu lub urządzenia własnego domu zgodnie z zasadami chłodnego, eleganckiego stylu z Północy.