Wyciszający podkład pod panele – prawda dotycząca ceny

Wyciszający podkład pod panele to już opcja zdecydowanie bardziej markowa, choć jeśli chodzi o cenę to nie jest koszmarnie, bo w przypadku kosztu za metr kwadratowy, to nie wygląda to aż tak źle. Kluczowa zaleta tkwi natomiast w tym wygłuszeniu, czyli jeśli ktoś będzie już chodzić po tej gotowej podłodze to odgłosy będą bardziej wyciszonymi, a to ułatwia rozmowę w salonie przy kawie i poczęstunku. Niektórzy nawet twierdzą, że dwie warstwy wyciszającego podkładu pod podłogą z paneli działają lepiej, ale ten konkretny podkład pod panele ma grubość dwóch milimetrów i jeśli będzie go więcej to podłoga będzie się bardziej uginać i generować więcej trzasków.

Dlatego postawienie na dwie warstwy to nie najlepszy pomysł. Sposób samego wykładania paneli też jest bardzo ważny. Mowa tu o właściwym odstępie od ścian i o tym by w poprawny sposób wcisnąć pióro w ten wpust, czyli tak by nie została nawet ta najdrobniejsza szpara. Ten profesjonalizm ma rzecz jasna kluczowe znaczenie, bo wzorowe wyłożenie podłogi z paneli na podkładzie wyciszającym pod panele to najistotniejsza sprawa. Samo wykonawstwo też się liczy, a materiały to dopiero połowa sukcesu, bo nawet wymiatanie pyłu z podkładu ma kluczowe znaczenie, ze względu na to, że to właśnie na nim wykłada się panele.

Dobry wyciszający podkład pod panele kupuje się w rolkach, ale płaci się za każdy jego metr kwadratowy, czyli niestety tanio nie jest, jeśli trzeba zakupić ponad sto metrów kwadratowych, choć w przypadku tych sporych remontów ludzie raczej nie kombinują, jeśli podłoga ma spełniać te dość wysokie standardy, jeśli chodzi o wyciszenie. Natomiast samo wyciszenie tylko jednego pokoju w mieszkaniu raczej mija się z celem, bo w sąsiednim pokoju te odgłosy nie mogą być mniej przyjaznymi dla ucha. Jednym słowem takie podejście do sprawy wygląda dziwnie, bo trzeba wygłuszyć podłogi w całym mieszkaniu lub domu parterowym, po to by uzyskać odpowiedni efekt, a ten odpowiedni efekt oznacza lepszą słyszalność telewizora, wtedy gdy domownicy chodzą po podłodze w domu.

Wiele znaczą też rozmowy przy kawie i ciekawie wyglądającym poczęstunku, których nie może przerwać trzeszczenie podłogi wykonanej z kiepskich materiałów. Ten minus rozczarowuje podczas trwania rozmowy i dlatego w remont wypada zainwestować więcej, bo ten koszt raczej się zwróci i to zwłaszcza wtedy gdy w domu mamy nowoczesny kącik kawowy z tym urodziwym zestawem wypoczynkowym i z urodziwym stolikiem kawowym wykonanym z włókna szklanego. Taki stolik jest białym i wykończonym na wysoki połysk, czyli do takiego wyszukanego kawowego kącika nie pasuje trzeszcząca podłoga z paneli.

Zobacz na : https://podlogi24.net/wineo-2mm-profesjonalny-podklad-pod-panele-wyciszajacy,-ogrzewanie-mistrz-!-wineo-soundprotect-o_l_1523.html