Zastosowania wypełniaczy z kwasu hialuronowego do powiększania ust

Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu usta będą pełniejsze i bardziej wypełnione oraz dobrze nawilżone.

Obecnie najczęściej stosowaną metodą powiększania ust jest wstrzykiwany wypełniacz skórny. Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy skórnych, które można wstrzykiwać w usta i wokół ust. Jednak obecnie najczęściej używanymi wypełniaczami są produkty zawierające substancje podobne do kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie. Pomaga zwiększyć objętość ust, a nawet poprawić ich kształt. Tego typu wypełniacze skórne są czasami ogólnie nazywane wypełniaczami z kwasu hialuronowego. Kolagen, niegdyś najpowszechniejszy wypełniacz skóry, jest dziś używany rzadziej. Nowsze metody wypełniania i modelowania ust są bezpieczniejsze, a efekty zabiegu trwają dłużej. Wstrzyknięcia tłuszczu i implanty to inne sposoby na wypełnienie ust. Ale dziś nie są one tak często używane, ponieważ wyniki są różne i istnieje większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Wypełniacze z kwasu hialuronowego mogą poprawić wygląd ust poprzez dodanie kształtu, struktury i objętości. Efekty zabiegu trwają zwykle około sześciu miesięcy lub dłużej.

Następnie potrzeba więcej zastrzyków, aby utrzymać objętość ust.

Niektóre zastrzyki zawierają lidokainę lub inny środek miejscowo znieczulający, aby zabieg był bardziej komfortowy dla pacjenta. Więcej o zabiegu przeczytasz na stronie https://instytut.bielenda.pl/oferta/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust-wypelnianie-i-modelowanie-ust/. Po wstrzyknięciu żel w wypełniaczu wspiera i modeluje tkanki ust. Ilość wstrzykiwanej substancji może być kontrolowana, dzięki czemu lekarz ma lepszą kontrolę nad tym, jak duża jest objętość ust. Zastrzyki można podawać stopniowo podczas kilku wizyt, aż do osiągnięcia pożądanych przez pacjenta rezultatów. Wyniki są długotrwałe, ale wypełniacz nie zostaje w ciele na zawsze, tylko jest powoli wchłaniany przez organizm. W porównaniu z innymi wypełniaczami skórnymi, przy zastosowaniu kwasu hialuronowego może występować mniej zasinień i obrzęków.