Wakacje w Polsce nad jeziorem? Dlaczego warto tam jechać

Wakacje w tym roku w niczym nie będą przypominać zeszłorocznych wojaży po najlepszych kurortach wakacyjnych. Nie wiemy, kiedy i czy w ogóle będziemy mogli wyjechać na tak upragniony przez wszystkich urlop. Wiemy jednak, że jest takie miejsce, do którego warto zajrzeć. Jeśli nie na wakacyjny urlop to chociaż na weekend w hotelu. To malowniczy teren położony u podnóża rzeki Pilicy, Sulejowski Park Krajobrazowy. Dlaczego warto zaliczyć to miejsce do atrakcyjnych turystycznie kurortów?

Nad Jeziorem Sulejowskim

Myślisz wakacje – kierunek Bałtyk lub Tatry. To takie oczywiste, jeżeli decydujemy się na wakacje w kraju, z  reguły wybieramy te kierunki. No dobrze dochodzi jeszcze jedno miejsce Mazury. Jeziora kojarzą nam się tylko z województwem warmińsko-mazurskim. Istnieje jednak jedno takie miejsce, które ma jezioro i znajduje się nieco bliżej, bo w samym sercu Polski. Jezioro Sulejowskie znajduje się na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

To teren otoczony malowniczymi lasami, piękną przyrodą. Wszędzie panuje cisza, widoki zapierają wdech, czy tak wygląda miejsce idealnego odpoczynku z dala od tłumów?

To właśnie kolejny ważny element, który przekona Was do rezerwacji urlopu w tym rejonie. Jak już rząd „otworzy” hotele i pozwoli nam na niestandardowe wakacje, bo będą trochę dziwne, nie ukrywajmy tego. Szukajcie miejsc, które nie nalezą do najbardziej znanych kurortów hotelowych. Może uda Wam się spędzić weekend w hotelu spa. Komfortowe pokoje, wyśmienite dania, atrakcje dla dzieci i cały Instytut SPA dla Was.

Co jeszcze możecie robić na wakacjach nad jeziorem?

Scenariusz wakacyjny  przypomina wakacje nad Bałtykiem. Jezioro Sulejowskie słynie z długich, piaszczystych plaż, będzie więc okazja na relaks na leżaku i opalanie się no i oczywiście na kąpiele wodne. Jezioro spokojnie zaspokoi potrzeby amatorów sportów wodnych: żagle, kajaki, skutery wodne. Czy tak właśnie wygląda wypoczynek nad morzem? Zgadza się, urlop nad jeziorem niczym nie ustępuje relaksowi nad Bałtykiem.

Właściwy program atrakcji takiego wakacyjnego pobyt w dużej mierze zależy od hoteli, w którym się zatrzymacie. Nie ukrywamy, że nocleg w hotelu spa z basenem będzie w sumie najbardziej atrakcyjny. Chodzi oczywiście o jego wyposażenie: baseny, jacuzzi, sauny i sam Instytut SPA, gdzie, będziecie mogli skorzystać z masaży, peelingów i kąpieli pielęgnacyjnych.

Nie zapominajcie również o najmłodszych, hotel przygotowując oferty wakacyjne, powinien zadbać o nich szczególnie. Nie zamkniecie dzieci w sali zabaw, potrzebne będą konkretne atrakcje.

Jakie? Warsztaty kulinarne, zabawa w parku linowym, seanse filmowe, zajęcia z animatorem zabaw.

To tylko przykłady atrakcji dla dzieci, jakie mogą znaleźć się w pakiecie pobytowym. Ograniczeniem jest jedynie wyposażenie hotelu, a że ofert na rynku nie brakuje, z pewnością znajdziecie odpowiednie miejsce. Na weekend, na wesele, na urlop wakacyjny. Jeżeli szukasz hotelu spa nad Zalewem Sulejowskim sprawdź ofertę pakietową Hotelu Magellan na www.hotelmagellan.pl