Wakacje nad morzem – jaki kierunek wybrać?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim to jeden z najbardziej popularnych kierunków urlopowych. Polskie wybrzeże oferuje szereg atrakcji dla wypoczywających. To 500-kilometrowy pas, którego największą dumą są piękne, szerokie, piaszczyste i naturalne plaże. Zatem jaki kierunek wybrać i gdzie się zatrzymać? Odpowiedź jest prosta – Trójmiasto! Przeczytaj i dowiedz się dlaczego!

Bliskość morza.

Gdańsk, Gdynia lub Sopot, to idealne miejsce dla osób, które podczas wakacji chcą odpocząć na piaszczystej plaży i zażyć kąpieli w morzu. Oprócz długiej linii brzegowej, w okolicy jest mnóstwo parków, lasów, a także  Trójmiejski Park Krajobrazowy. Blisko plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego i inne miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych.

Atrakcje w mieście.

W Trójmieście jest pełno zabytków oraz ciekawych miejsc historycznych. Miłośnicy kultury i sztuki, mogą odwiedzić liczne galerie sztuki, muzea, filharmonie, opery i teatry. Warto również wziąć udział w jednym z kilkunastu festiwali miejskich lub muzycznych odbywających się w porze letniej. Na osoby, które chcą skosztować lokalnych specjałów czekają bary i restauracje serwujące nadmorskie i regionalne potrawy.

Baza wypadowa.

Wokół Trójmiasta znajduje się również wiele ciekawych miejscowości, miasteczek, a także wsi. Dlatego przebywając na urlopie w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, mamy najlepszą bazę wypadową w okolice, gdzie czekają na nas liczne atrakcje, parki rozrywki, fok aria, itp., możemy poznać kulturę kaszubską, zobaczyć malownicze krajobrazy, jeziora, lasy, czy zespoły pałacowo-parkowe, których w okolicy nie brakuje. Zwiedzania Pomorza i Kaszub jest niesamowitą przygodą. Można również wybrać się na Półwysep Helski bądź odwiedzić tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie, czyli Rumię, Redę i Wejherowo (czyli miasta wchodzące w skład aglomeracji). 

Najlepsze noclegi.

Apartamenty w Trójmieście przyjmują gości przez cały rok. Rodziny i grupy przyjaciół mogą przyjemnie spędzić czas i wynająć niedrogi apartament zarówno na krótszy, jak i dłuższy pobyt. Ciekawą ofertę ma BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdynia-wynajem

 

Apartamenty na wynajem z oddzielnymi sypialniami, salonem z aneksem kuchennym i nowoczesną łazienką zapewnią wszystkim maksymalny komfort i prywatność po całym dniu zwiedzania lub plażowania. Są w pełni wyposażone i przestronne zachowując przy tym przytulność i elegancję.