Skuteczne przedłużanie włosów – na co zwrócić uwagę?

Przedłużanie włosów z wykorzystaniem różnych sztucznych metod, cieszy się dzisiaj ogromną popularnością wśród wielu kobiet.

Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki takim rozwiązaniom można uzyskać atrakcyjne, długie i naturalnie wyglądające włosy. Obecne technologie kosmetyczne i fryzjerskie pozwalają na doczepianie sztucznych włosów tak, że nie widać dużej różnicy pomiędzy owłosieniem naturalnym, a sztucznym, doczepianym. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach związanych ze sztucznym przedłużaniem włosów.

Skuteczne przedłużanie włosów – na co zwrócić uwagę?

O czym warto pamiętać?

Aby włosy po przedłużeniu prezentowały się naturalnie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada odpowiednie doświadczenie branżowe. Dobry fryzjer powinien dokładnie zwrócić uwagę na grubość i objętość naturalnych włosów. Na podstawie takich oględzin fachowiec będzie w stanie dopasować odpowiednią metodę przedłużania do rodzaju i stanu włosów. Często klientki same wybierają metodę przedłużania, jednak nie zawsze może ona zostać zrealizowana właśnie ze względu na stan włosów. Warto więc posłuchać porad doświadczonych fryzjerów i fryzjerek.

Oczywiście profesjonaliści biorą pod uwagę zdanie klientek i w miarę możliwości starają się spełnić ich oczekiwania, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiają bezpieczeństwo. Ważną sprawą, o której trzeba pamiętać jest to, aby wybrana metoda przedłużania była właściwie dopasowana do prowadzonego trybu życia. Przykładowo metoda kanapkowa nie nadaje się dla osób, które często chodzą na basen albo intensywnie trenują. Przedłużanie nie jest również wskazane w przypadku występowania chorób skóry, posiadania dużych ubytków we włosach, nadmiernego wypadania włosów oraz gdy mamy do czynienia z włosami, które wymagają długotrwałej regeneracji.

Znalezienie dobrych salonów oferujących sztuczne przedłużanie włosów, nie jest trudnym zadaniem. Wpisując w wyszukiwarce hasło gdzie na przedłużanie włosów w warszawie, można szybko i łatwo znaleźć adresy, wizytówki, ogłoszenia oraz oficjalne strony internetowe profesjonalnych salonów zajmujących się wspomnianymi zabiegami.