Jaki rower dla 6 latka?

Trzeba wiedzieć jak wybierać rower dla naszego sześciolatka żeby nie był zbyt mały, bo wtedy komfort jeżdżenia dla dziecka jest niski, ale również nie może być za duży.

To oznacza, że nie ma, co wybierać zbyt dużych kół w rowerze. Wielu rodziców kupuje rowery na wyrost, bo dziecko za rok czy dwa będzie wyższe i wtedy będzie mogło się nim poruszać o wiele łatwiej. Tak robić nie warto, bo w ten sposób na pewno nie zachęcimy dziecka do tego żeby jeździło na rowerze. Bardzo ważne jest to ile wzrostu ma nasz sześciolatek. Nie dopasowujemy roweru tylko do wieku, bo dzieci rosną w bardzo różnym tempie i niestety nie każdy sześciolatek ma więcej niż sto dziesięć centymetrów wzrostu. Jeśli jednak mamy dziecko wysokie albo jeszcze wyższe to na spokojnie można będzie wybrać dla niego rower, który ma osiemnaście cali. Pamiętajmy również o tym żeby zwracać uwagę na wagę samego roweru. Im lepszy będzie model tym waga niższa. Przenoszenie takiego roweru i jazda na nim są łatwiejsze, jeśli rower nie waży bardzo dużo kilogramów. Jeśli nasze dziecko jest wyjątkowo wysokie to można zaryzykować kupno kół dwudziestocalowych, ale najlepiej będzie dziecko do takiego roweru przymierzyć, a wtedy wiemy czy jest w stanie na nim jeździć. Dobrze dopasowany rower to podstawa i trzeba na to poświecić trochę wolnego czasu.

Wybieramy odpowiedni rower dla dziecka

Najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu z rowerami i tam przetestować wszystkie modele przeznaczone dla naszego dziecka. Można przy okazji dowiedzieć się jak wybierać rower i jak do serwisować. To ma ogromne znaczenie dla całości użytkowania roweru, dlatego im więcej wiemy tym lepiej dla nas. Nasze dziecko i my będziemy mogli odwodzić wiele ciekawych miejsc dzięki rowerom. To będą niezapomniane chwile, dlatego warto kupić rowery dla całej rodziny. Wystarczy już dzisiaj odwiedzić sklep rowerowy ostrołęka żeby się przekonać jak duża oferta jest na rowery dla dzieci. Mamy modele dla dziewczynek i dla chłopców, dlatego każdy coś ciekawego znajdzie.