Jak otrzymać obraz narządów wewnętrznych?

Zastosowanie ultrasonografu w diagnozie daje bardzo dobre wyniki, dzięki temu natychmiast uzyskujemy obraz przykładowo jamy brzusznej, tarczycy czy też obraz serca.

Dzięki USG możemy zbadać wiele narządów wewnętrznych pacjenta. Obraz z głowicy przekazywany jest do monitora, na którym lekarz może obejrzeć narządy, podjąć odpowiednią decyzję o skierowaniu pacjenta na leczenie. Oczywiście nowoczesne ultrasonografy posiadają możliwością stworzenia obrazu o wysokiej rozdzielczości.

Jak otrzymać obraz narządów wewnętrznych?

W jaki sposób uzyskuje się obraz z ultrasonografu?

Wykorzystanie USG w wysokiej rozdzielczości i o dużej rozdzielczości jest bardzo istotne ze względu na ustawienie prawidłowej diagnozy. Nowoczesne systemy pozwalają uzyskać bardzo dobrej jakości obraz, dlatego też lekarz może zdiagnozować nawet niewielkie zmiany w przypadku organów wewnętrznych. Z pewnością dzięki temu będziemy mogli wykryć wiele chorób na wczesnym stadium, co znacznie ułatwi leczenie. W przypadku ultrasonografu wykorzystuje się fale o długości od 2 do 50 MHz. Ultrasonografy najczęściej posiadają także wymienne głowice które służą do badania różnych części ciała.

Oczywiście ultrasonograf służy także do badania płodu w brzuchu matki, dzięki temu można wykryć różnego rodzaju nieprawidłowości, podjąć odpowiednie leczenie. Oczywiście często rodzice będą chcieli także poznać płeć dziecka, obecnie ultrasonografy pozwalają także na szybki wydruk. W przypadku badania jamy brzusznej będziemy mogli sprawdzić stan trzustki, nerek, pęcherzyka żółciowego czy też wątroby. Możliwe jest zbadanie także pęcherza moczowego czy też śledziony, dodatkowo można rozpoznać obecność płynów czy też ciał obcych w jamie brzusznej pacjenta.

Placówki medyczne które chcą zakupić ultrasonografy powinny zgłosić się do firm które oferują Sprzęt medyczny – VIKIMED jest dostawcą ultrasonografów które mogą posłużyć do różnego rodzaju badań. W tym przypadku można dobrać bardzo różne głowice które posłużą do badań jamy brzusznej, tarczycy, serca, piersi czy też badania USG ciąży.