Esperal jest lekiem, którego zadaniem jest blokowanie metabolizowania się alkoholu w organizmie. Dzięki jego działaniu można znacznie zmniejszyć szansę na powtórzenie się problemu z nawracającym głodem alkoholowym. Zabieg zaszycia alkoholowego przeprowadzany jest przez doświadczonego chirurga.
Na czym polega zaszycie alkoholowe?
Wszywka alkoholowa umieszczana jest pod skórą, najczęściej w pośladku lub na łopatce, więc nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Wszywka alkoholowa Esperal Pruszków ma działanie hamujące na metabolizowanie się alkoholu. Działa wyłącznie wtedy, kiedy osoba z wszywką alkoholową zdecyduje się spożyć alkohol. Jego działanie uwidocznione jest już po 10 minutach od spożycia alkoholu. Pojawiają się wtedy takie objawy, jak nudności oraz wymioty, zawroty głowy, ból głowy, dezorientacja, lęk oraz kołatanie serca. Już przy niewielkich dawkach alkoholu Esperal daje swoje nieprzyjemne objawy. Kiedy mając wszywkę alkoholową stosujemy się do zaleceń, nie odczujemy ich, ani obecności leku w naszym organizmie.
Esperal jest częścią tzw. Terapii awersyjnej, kiedy osoba uzależniona zmienia swój stosunek do alkoholu, który pokazuje swoją bardzo szkodliwą stronę. Ma on na celu również zmniejszyć do minimum ilość spożywanego alkoholu przez osobę uzależnioną oraz poprawić jej stan zdrowia, dzięki utrzymaniu abstynencji.
Kiedy stosowany jest lek Esperal?
Esperal jest stosowany u osób z zaawansowaną chorobą alkoholową, które nie mogą poradzić sobie z wyniszczającym nałogiem. Ma on na celu zniechęcić pacjenta do dalszego picia, co pomaga wyzbyć się nałogu, ale również uchronić jego zdrowie i życie. Czas działania leku Esperal to od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie Esperal wchłania się i osoba uzależniona może wypić alkohol bez nieprzyjemnych objawów. Jest to jednak dość zgubne, ponieważ po tym czasie istnieje największe prawdopodobieństwo, że osoba uzależniona powróci do nałogu. Bardzo ważna jest więc terapia, która połączona z terapią awersyjną daje dobre rezultaty. Tylko połączenie zaszycia alkoholowego z terapią oraz spotkaniami grupowymi daje nam dobre rezultaty. Dzięki temu mamy pewność, że lek zadziała, a osoba uzależniona nie powróci do zgubnych nawyków po zaprzestaniu jego działania.
Podczas terapii może poznać swoje problemy oraz się z nimi zmierzyć. Jest to też czas, kiedy osoba uzależniona będzie mogła znaleźć w sobie siłę na walkę z nałogiem i odzwyczaić się od nałogowego picia. Zrozumie również destrukcyjne działanie środowiska, które często ma wpływ na nasze spożywanie alkoholu.
Esperal może być wszyty tylko u osoby trzeźwej, nie cierpiącej z powodu chorób psychicznych, a także nie mającej innych chorób, takich jak choroby serca, choroby układu krążenia, cukrzyca, czy problemy z krzepnięciem krwi. O tym, czy u danej osoby może być zastosowany Esperal decyduje lekarz mający przeprowadzić zabieg.
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a osoba poddana zabiegowi może tego samego dnia wrócić do domu.