Esperal Bydgoszcz – wszywka alkoholowa w leczeniu nałogu alkoholowego

Esperal w Bydgoszczy jest często stosowanym lekiem, który pomaga osobom uzależnionym w wyleczeniu się z alkoholizmu. Dla wielu jest nieco drastycznym środkiem, jednak w wielu przypadkach niezbędnym i bardzo pomocnym. Z Esperalu korzystają osoby, które mimo wielu prób wracają do nałogu i nie mogą przestać pić.

Na czym polega zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe polega na wszyciu pod skórę leku wszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz, którego celem jest zahamowanie metabolizmu alkoholu przez wątrobę. W procesie niezaburzonym przez lek, alkohol jest zamieniany na niegroźny dla organizmu kwas i wydalany później wraz z moczem. Niestety w tym procesie tracimy znaczną ilość ważnych dla nas elektrolitów. Esperal ma zahamować ten proces, przez co znacznie spotęgowane są objawy zatrucia alkoholowego. Już po wypiciu bardzo niewielkiej ilości alkoholu można odczuć silny ból głowy, mdłości, zawroty głowy, drżenie mięśni oraz silny niepokój. Może wystąpić również kołatanie serca i panika. Dla wielu osób takie doświadczenie jest bardzo nieprzyjemne, dlatego terapia awersyjna jest bardzo skuteczna i zniechęca osoby uzależnione do sięgania po tę używkę. Dzięki Esperalowi znacznie zmniejsza się szansa ponownego upicia oraz wystąpienia cugu alkoholowego, co może uchronić osobę uzależnioną od dalszego degradowania swojego zdrowia, a przy okazji utrzymuje pożądany w trakcie terapii stan trzeźwości.

Zabieg zaszycia alkoholowego jest bardzo mało inwazyjny i nie sprawia wielu problemów. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjent nie musi być później hospitalizowany. W przypadku zaszycia alkoholowego bardzo ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą zainteresowaną zabiegiem. Osoba taka nie może być pod wpływem alkoholu, nie może również chorować na serce cukrzycę, czy choroby psychiczne. Również z zabiegu wykluczone są osoby, które mają padaczkę lub które na co dzień muszą przyjmować leki mające w swoim składzie alkohol. Wykaz leków, które zawierają w sobie alkohol lekarz przekazuje również pacjentowi po wykonaniu zabiegu. Esperal jest wszywany w pośladek, bądź na łopatce i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Lek wchłania się stopniowo i jego działanie może trwać nawet 12 miesięcy. Uaktywnia się jedynie wtedy, kiedy w organizmie znajduje się choć niewielka ilość alkoholu. W innym wypadku pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych.

Esperal może być wszyty w momencie, kiedy osoba poddająca się zabiegowi jest trzeźwa oraz jest również po detoksie alkoholowym.

Sam Esperal nie da jednak efektu, jeśli nie będzie połączony z terapią u psychologa, zajmującego się uzależnieniami. Dzięki spotkaniom z innymi uzależnionymi oraz rozmowom z psychologiem, alkoholik znacznie łatwiej znajdzie sposób na powstrzymanie głodu alkoholowego. Może również łatwiej znaleźć sposób na wyjście z nałogu oraz zmniejszyć swoje problemy emocjonalne, które są przyczyną powstania uzależnienia od alkoholu. Tylko w ten sposób będzie można pozostać w trzeźwości oraz wygrać z nałogiem.