Zabieg preparatem Nucleofiil – na czym polega zabieg i dlaczego warto go wykonać?

Zabieg preparatem Nucleofill to idealna kuracja dla osób wymagających. Lifting na poziomie komórkowym, bez skalpela, bez bólu, za to z natychmiastowym efektem odmłodzenia skóry.   Zabieg ten może być zbawieniem dla cery, która straciła młodzieńczą zdolność do szybkiej regeneracji. W wyniku upływu lat i czynników zewnętrznych, skóra staje się wiotka, sucha, pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Proces ten jednak można opóźnić, a nawet przywrócić cerze dojrzałej jej młodzieńczy wygląd.  Długofalowe efekty tej innowacyjnej metody zadowolą każdą osobę, która oczekuje spektakularnego, natychmiastowego efektu.

Naukowo potwierdzone działanie biostymulacji skóry, to zasługa polinukleotydów, które pobudzają naszą skórę do odbudowy. Zabieg z użyciem preparatu Nucleofill to nowoczesna metoda w dziedzinie medycyny estetycznej, która pozwoli nam na pozbycie się zmarszczek szybko i bezboleśnie. Łączy w sobie trójkierunkowe działanie: liftingu, antyoksydacji i głębokiego nawilżenia skóry.  Polinukleotydy, które zawiera preparat działają na receptowy fibroblastów w skórze. Proces ten stymuluje do tworzenia kolagenu typu I oraz elastyny, a także pobudza aktywność fibroblastów. Efektem jest poprawa napięcia skóry i lifting. Polinukleotydy działają antyoksydacyjnie, czyli usuwają wolne rodniki w naszej skórze oraz wiążą wodę, co zapewnia długotrwałe nawilżenie i nawodnienie naszej skóry. 

Preparat ten powoduje biostymulację, czyli odbudowę, regenerację, pobudzenie skóry do działania, zwiększa ilość kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, skóra staje się jędrna i sprężysta. Efektem jest lifting bez ingerencji chirurgicznej oraz zmiany rysów twarzy. Jest to projekt naturalny, całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. 

Dlaczego warto? 

Zabieg preparatem Nucleofill to nowy, innowacyjny zabieg na polskim rynku. Jego nieinwazyjne działanie, a zarazem spektakularne efekty spowodowały, że jest on jednym z najbardziej popularnych zabiegów odmładzających.  

Dodatkowym plusem jest brak rekonwalescencji po zabiegu. Jest to idealny zabieg dla każdej osoby, która chce zahamować lub cofnąć efekty starzenia się skóry oraz zauważyła u siebie pogorszenie owalu twarzy. 

Wskazania do zabiegu 

Zabieg preparatem Nucleofill to zabieg dla każdej kobiety, która zauważyła u siebie zmarszczki, zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry oraz która chciałaby poprawić ogólny wygląd skóry twarzy. Zabieg polecany jest do każdego typu cery oraz dla osób w każdym wieku. 

Efekty zastosowanie produktu Nucleofill to wyraźny, ale naturalny efekt liftingu, poprawa owalu twarzy, widoczne nawilżenie oraz redukcja zmarszczek. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu 

Przeciwskazania do zabiegu to ciąża, okres połogu, karmienie piersią, choroby nowotworowe, stany zapalne, grzybiczne oraz bakteryjne zapalenia skóry, opryszczka, zaburzenia krzepnięcia krwi. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z Kliniką medycyny estetycznej, w której kosmetolog odpowie nam na nasze pytania odnośnie przeciwskazań. 

Efekty zabiegu 

Pierwsze efekty widać po miesiącu, aby efekt był kompleksowy zazwyczaj zaleca się powtórzenie zabiegu około 2-4 razy w odstępach 2-4 tygodnie. Kosmetolog w oparciu o stan naszej skóry doradzi nam optymalne serie. Efekt liftingu utrzymuje się aż do 1,5 roku. 

Najczęstsze pytania i odpowiedzi pacjentek 

Czy zabieg jest bolesny? 

Zabieg nie jest bolesny. Jest wykonywany metodą iniekcji, czyli poprzez nakłucie skóry za pomocą igły, dlatego podczas tego etapu możemy czuć delikatne mrowienie. 

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu? 

W przeciwieństwie do liftingu chirurgicznego, pacjentka bezpośrednio po zabiegu może wrócić do normalnego funkcjonowania. Przez kilka pierwszych dni na twarzy może występować niewielki obrzęk, zaczerwienienia czy małe siniaki, ale jest to naturalny proces gojenia. 

Czy zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem? 

Zabieg może być wykonywany na skórze posmarowanej specjalnym kremem znieczulającym, aby zmniejszyć dyskomfort pacjentki. 

Jak wygląda zabieg? 

W zależności od stanu naszej skóry, wybieramy preparat w dawce Medium lub Strong. Produkt podajemy w techniczne bolusowej, w tak zwane punkty bioestetyczne- w środkową i dolną część twarzy. 

Czy zabieg jest bezpieczny? 

Jak przy każdym zabiegu ingerującym w nasze ciało, należy zapoznać się z przeciwskazaniami, w razie wątpliwości kosmetolog poradzi, czy zabieg jest dla nas odpowiedni, jednak sam preparat Nucleofill jest apirogenny, wchłanialny i hypoalergiczny. Podstawą są bezpieczne i naturalne komponenty. Substancja nie zawiera cukrów oraz białek, dlatego jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu. Żelowa konsystencja i odpowiednio dobrana lepkość wpływają na łatwe podawanie przy iniekcji oraz gwarantują jednakowe rozprowadzenie w strukturze skóry. 

Ile utrzymuje się efekt liftingu po zabiegu? 

Rezultaty zabiegu narastają w miarę wykonywania kolejnych zabiegów, jest to powiązane z systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje te dają skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej. 

Efekt utrzymuje się około 18 miesięcy, po tym czasie preparat ulega naturalnemu wchłonięciu. 

Trwałość efektu zależy oczywiście od kondycji skóry, wieku czy trybu życia, aby żeby utrzymać długofalowe efekty, zabieg należy powtórzyć po 6-20 miesiącach. 

W czym ta metoda mezoterapii igłowej jest lepsza od innych? 

Przede wszystkim terapia ta nie zmienia rysów twarzy, dlatego efekt jest bardzo naturalny. 

Jak pielęgnować skórę po zabiegu? 

Skóra po zabiegach jest delikatna i należy o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim przez kolejnych kilka dni po zabiegu należy unikać słońca i promieni słonecznych, sauny, basenu oraz pamiętamy o nawilżeniu. 

Czy można łączyć zabieg z preparatem Nucleofill z innymi zabiegami? 

Preparat jest naturalny i całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu, nie zawiera substancji o potencjale uczulającym, dlatego polecany jest nawet alergikom. Możliwe jest łączenie go z wieloma innymi terapiami, w zależności od potrzeb pacjenta, stanu skóry czy wieku, a które można szczegółowo omówić z kosmetologiem podczas wizyty. 

Zapraszamy do salonów J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie