W jaki sposób prawidłowo wybrać i wymieszać hennę

Mieszanie i nakładanie henny na włosy jest naprawdę proste, chociaż jeśli się martwisz, jak sobie poradzisz z samodzielnym farbowaniem włosów w domu, możesz poprosić kogoś znajomego o pomoc przy aplikacji za pierwszym razem.

Wystarczy postępować zgodnie z kilkoma prostymi krokami, aby twoje włosy wyglądały jeszcze lepiej, niż gdyby zostały ufarbowane przez profesjonalnego stylistę przy użyciu komercyjnych farb zawierających różne środki chemiczne. Będziesz potrzebować około 50-100 gram proszku na krótkie włosy, około 100 gram na średnie i około 200 gram na dłuższe włosy. Nie ma potrzeby być przesadnie dokładnym, ponieważ użyjesz więcej mieszanki, niż myślisz, i rozłoży się ona równomiernie na włosach. Jeśli kupiłeś zestaw wstępnie zmieszany, nie próbuj dodawać do niego żadnych innych mieszanek kolorów, ponieważ zestawy zmieszane mogą również zawierać inne składniki. W przypadku włosów od ciemnych do kruczoczarnych mieszanka z odpowiednią ilością indygo zapewni pożądany efekt. Zawsze upewnij się, że wykonujesz test na skórze, zanim zaczniesz farbować włosy. Zapewni to, że nie będziesz mieć żadnych reakcji alergicznych na hennę. Istnieje wiele porad dotyczących dodawania innych popularnych składników, aby uzyskać pożądany kolor, należą do nich kawa, sok z cytryny, a nawet czerwone wino. W jaki sposób prawidłowo wybrać i wymieszać hennę

Nie powinno się jednak używać i dodawać niczego poza innymi sprawdzonymi barwnikami roślinnymi, takimi jak kasja lub indygo, do mieszanek henny.

Dzieje się tak, ponieważ żaden inny składnik nie jest przeznaczony do barwienia i może rozrzedzać hennę lub wysuszać włosy. Nie uzyskasz również dokładnych wyników, a barwnik może rozłożyć się nieestetycznymi smugami na włosach. Sattva Ayurveda naturalna czerwona henna będzie odpowiednia dla osób o włosach blond, rudych, oraz brązowych, które chcą nieco zmienić naturalny odcień włosów. Upewnij się, że masz na sobie rękawiczki i wymieszaj hennę z wodą w miseczce na powierzchni przykrytej ręcznikiem lub folią. Pamiętaj, że mieszanina zabarwi wszystko, czego dotknie, również skórę, dlatego zabezpiecz ją tłustym kremem lub olejkiem czy wazeliną, a na ręce załóż rękawiczki.