Przydatne wskazówki do zrobienia, aby pozbyć się chrapania

Być może przyjaciele lub rodzina powiedzieli ci, że brzmisz tak, jakbyś pił kłody, kiedy śpisz, ponieważ twoje chrapanie jest tak głośne.

Bez wątpienia zdajesz sobie sprawę, jak ogromny wpływ ma chrapanie na Twoje życie i na życie Twojego śpiącego partnera. W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych pomysłów na opanowanie problemu.Jeśli ty lub twój partner chrapie, może to zrujnować twój związek. Każdy potrzebuje snu, a zakłócenia w środku nocy mogą zepsuć sen drugiej osobie. W pewnym momencie możesz zdecydować się spać osobno. Chociaż nie wydaje się to szczególnie romantyczne, wiele osób to robi, a ich związek w ogóle nie cierpi.Jeśli regularnie przyjmujesz leki zwiotczające mięśnie lub leki przeciwbólowe na receptę, możesz mieć do czynienia z przewlekłym chrapaniem. Jeśli to możliwe, unikaj przyjmowania tych leków na kilka godzin przed przygotowaniem się do snu. Leki te powodują rozluźnienie mięśni, zwłaszcza w drogach oddechowych. W rezultacie trudniej jest oddychać, co prowadzi do chrapania.Palenie powoduje puchnięcie gardła, co z kolei powoduje chrapanie w nocy. Dobrym sposobem na zapobieganie chrapaniu jest rzucenie palenia już teraz. Wypróbuj zajęcia z rzucania palenia, dostępne bez recepty plastry nikotynowe lub leki na receptę od swojego lekarza. Nie tylko poprawisz swoje zdrowie i zapobiegniesz rakowi płuc, ale będziesz lepiej spać w nocy.Śpij bardziej wyprostowany. Uniesienie górnej części ciała może zmniejszyć zarówno grawitację, jak i ciśnienie, umożliwiając całonocny odpoczynek bez chrapania. Użyj poduszek lub umieść kilka klocków pod wezgłowiem. Nawet niewielka wysokość może powstrzymać chrapanie, więc wypróbuj to i zobacz, jaka wysokość jest dla Ciebie najlepsza.Aby ograniczyć chrapanie, odwróć się i śpij na boku, a nie na plecach. Jeśli śpisz na plecach, zwłaszcza z jedną lub dwiema poduszkami, śluz może gromadzić się w przewodach nosowych. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Spanie na boku będzie zapobiegać przedostawaniu się śluzu do przejść, a nie będziesz mieć blokady, która spowoduje chrapanie.Ostatnie osiągnięcia w alternatywach dla chrapania obejmują paski do oddychania przez nos.

Wizualnie paski na nos są podobne do plastra. Biorąc to pod uwagę, nie działają w taki sam sposób jak Band Aid. Paski nosowe są wykonane tak, aby utrzymywać kanały nosowe otwarte i normalnie funkcjonować. Kiedy twoje kanały nosowe są otwarte, możesz łatwiej oddychać, co powstrzymuje cię przed chrapaniem.Zaklej nos specjalnymi paskami. Chrapanie jest nie tylko problemem zdrowotnym, ale może mieć wpływ na zdrowie bliskich. Kiedy chrapiesz tak głośno, że ci w pobliżu mogą zasnąć, jest to problem dla wszystkich. Rozważ użycie nieleczniczych pasków do nosa, aby pomóc kontrolować chrapanie.Upewnij się, że masz wystarczający wysiłek fizyczny, aby zmniejszyć chrapanie. Ćwiczenia mogą pomóc w regulowaniu oddychania, co może pomóc w zapobieganiu chrapaniu. Ćwiczenie pomaga na dwa sposoby. Twój stres jest zmniejszony, a Twój układ oddechowy jest utrzymywany w doskonałej formie. Kiedy jesteś zestresowany, częściej chrapiesz podczas snu, ponieważ doświadczasz wyższego poziomu oddychania.Możesz pomyśleć o zaopatrzeniu się w aparat do ust, aby zapobiec oddychaniu przez usta podczas snu. Oddychanie przez usta, a nie przez nos, może powodować chrapanie. Te aparaty do ust blokują oddychanie przez usta i zachęcają do oddychania przez nos. Porozmawiaj z lekarzem o tej opcji.Zanim przeczytałeś ten artykuł, być może poczułeś się nieswojo z problemem chrapania. Teraz widzisz, że istnieje wiele różnych kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć wpływ, jaki ten stan ma na Ciebie i Twojego partnera. Śmiało wypróbuj niektóre z tych wskazówek i zobacz, jak mogą wpłynąć na jakość Twojego snu.