Dzięki izolacji termicznej zastosowanej w budynku możesz efektywniej i wydajniej wykorzystać potrzebną energię do ocieplania lub chłodzenia pomieszczeń bez potrzeby ograniczania komfortu życia mieszkańców.
Dlatego minimalizujesz marnowaną energię i efektywniej wykorzystujesz zasoby energii potrzebnej do ogrzewania i schłodzenia powietrza w nieruchomości. Zastosowania izolacji termicznej zapewniające efektywność energetyczną można uznać za dodatkowy koszt pod względem początkowych inwestycji w projekty. Jednak znaczące osiągnięcia gospodarcze są uzyskiwane przy obliczaniu stopy zwrotu. Prawidłowo zastosowana izolacja termiczna zmniejsza wydatki energetyczne w budynku średnio o połowę, zapewnia więcej ogrzewania przy mniejszym zużyciu energii w zimie i zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń mieszkalnych w lecie. Zaspokajając znaczną część światowego zapotrzebowania na energię i mając ograniczone zasoby, paliwa kopalne, takie jak ropa naftowa i gaz ziemny, są obecnie szybko zużywane. W świecie, w którym te zasoby stopniowo maleją, chociaż zapotrzebowanie na energię stale rośnie, stosuje się szeroki zakres programów w celu zapewnienia efektywnego wykorzystania energii. Izolacja termiczna jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi oszczędzania energii.
W naszym kraju, który doświadcza wszystkich czterech pór roku dzięki swojemu położeniu geograficznemu, zużycie energii na ogrzewanie zimą i chłodzenie latem rośnie z dnia na dzień.
Podczas gdy większość wymaganej energii jest importowane, około 40 procent tej energii jest zużywane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Opracowano szereg zasad dotyczących efektywności energetycznej w celu zapewnienia, że docieplanie budynków przyniesie oszczędności energii, zapewnią bezpieczeństwo dostaw, ochronę środowiska, zmniejszą ryzyko zależności zagranicznej i wspierają walkę ze zmianami klimatu. Około połowa strat ciepła w budynkach występuje w ścianach zewnętrznych, po 20 procent w dachach, oknach i drzwiach, a 10 w ścianach piwnic i fundamentów. Oszczędność energii uzyskana dzięki izolacji termicznej w twoim budynku zmniejsza wydatki na ciepło i energię elektryczną o połowę oraz zapewnia bardziej wydajne wykorzystanie energii i zasobów naturalnych.