Gdzie najlepiej zainstalować panele fotowoltaiczne

Podczas gdy o każdej porze dnia jest świetny czas na wykorzystanie energii słonecznej, idealny czas na pobór energii będzie inny w zależności od umiejscowienia domu.

Najważniejszy czynnik, który decyduje, kiedy należy wykorzystać energię słoneczną, będzie zależał od miejsca zainstalowania systemu fotowoltaicznego na dachu. Jeśli twój system fotowoltaiczny jest zainstalowany na wschodniej stronie dachu, sensowne jest wykorzystanie większości energii słonecznej rano. Aby jak najlepiej wykorzystać pobieraną energię słoneczną, zaleca się korzystanie z takich urządzeń, jak zmywarka lub pralka, zaraz po wstaniu z łóżka lub włączenie ich tuż przed wyjściem do pracy. Jeśli Twój system został zainstalowany na zachodniej części dachu na domu, najlepiej korzystać z pobranej energii słonecznej po południu. Zainstalowanie paneli na zachodnim dachu domu to doskonały wybór dla osób, które kończą pracę wcześniej lub dla osób z dużą rodziną, które wracają do domu ze szkoły i używają wielu urządzeń jednocześnie, jak telewizor, oświetlenie, klimatyzacja czy ogrzewanie. Gdzie najlepiej zainstalować panele fotowoltaiczne

Kiedy słońce wschodzi na wschodzie i zachodzi na zachodzie, jest najsilniejsze, gdy w południe znajduje się na niebie na północy.

Oznacza to, że jeśli masz panele zainstalowane na dachu północnym, najlepszy czas na wykorzystanie energii słonecznej to czas od rana do popołudnia. Instalacja północna paneli fotowoltaicznych jest idealna do przebywania w domu w godzinach porannych lub dla osób pracujących w domu. Jeśli masz równomiernie rozłożone panele słoneczne na całym dachu, możesz sukcesywnie zużywać energię przez cały dzień. To, że zainstalowałeś układ paneli słonecznych na swoim dachu, nie oznacza, że powinieneś stale używać wszystkich swoich urządzeń naraz, tak jak robiłeś to przed zainstalowaniem energii słonecznej. Na przykład, przed włączeniem pralki poczekaj, aż zmywarka zakończy swój cykl. Jeśli wybierzemy panele słoneczne, fotowoltaika w Kaliszu zajmie się ich instalacją. Jeśli jednocześnie działa wiele urządzeń, zużycie energii elektrycznej w twoim domu może przekroczyć ilość energii, którą generuje system fotowoltaiczny. Zmusi cię to do zakupu energii elektrycznej z sieci, co spowoduje dodatkowe koszty dla domu.