Co pomaga w walce z cellulitem?

Cellulit to nierówna i pofałdowana skóra, która często występuje w okolicy uda. Tworzy się, gdy tkanka tłuszczowa głęboko w skórze naciska na tkankę łączną. To tworzy nieestetyczny wygląd, z którego słynie cellulit.

Szacuje się, że ponad 85 procent wszystkich kobiet w wieku 21 lat i starszych ma cellulit. To nie jest tak powszechne u mężczyzn. Cellulit może rozwijać się na udach i pośladkach, ponieważ obszar ten ma naturalnie więcej tkanki tłuszczowej. Inne czynniki ryzyka rozwoju cellulitu obejmują wiek, nadwaga, słabe krążenie i utrata elastyczności skóry. Podczas gdy cellulit uda może być frustrujący, jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia, nie ma w nim nic złego. Jest jednak zrozumiałe, że wiele kobiet chce się tego pozbyć. Istnieje wiele domowych środków zaradczych i ćwiczeń, które obiecują to zrobić, ale kluczem jest ustalenie, czy te rozwiązania naprawdę są pomocne. Jednym z obiecujących środków zaradczych jest masaż. Masaże mają wiele zalet dla ciała i umysłu, ale możesz również cieszyć się zmniejszonym cellulitem w udach. Masaż może zmniejszyć cellulit poprzez poprawę drenażu limfatycznego. Kremy do masażu oferują te same korzyści, ale kluczowym elementem jest proces masowania. Nie możesz nakładać kremu i oczekiwać, że cellulit sam zniknie. Woda pitna to kolejna skuteczna opcja, która może pomóc w walce z cellulitem. Nie tylko utrzymuje odpowiednie nawodnienie organizmu, ale także pomaga usuwać toksyny, które mogą prowadzić do gromadzenia się tłuszczu. Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej może naturalnie zredukować cellulit na udach i pośladkach.

Niestety ludzie o zdrowej wadze są nadal narażeni na rozwój cellulitu, ponieważ skłonności do powstawania cellulitu możemy odziedziczyć, oraz z wiekiem wiotczeje nam skóra i mamy zbyt małą ilość włókien kolagenowych. Chociaż nie możesz kontrolować swojego wieku, możesz wprowadzić zmiany w swoim stylu życia, które mogą pomóc zmniejszyć ilość cellulitu na udach. W walce z cellulitem zaleca się również ćwiczenia fizyczne i uprawianie sportu. Kluczem jest znalezienie aktywności, którą naprawdę lubisz i trzymanie się jej. Zapraszamy na naszą stronę internetową https://www.fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/ na której znajdziesz porady na pozbycie się cellulitu.