Bezinwazyjne korygowanie wgnieceń

W przypadku kiedy przydarzyła nam się stłuczka, lub też samochód pozostawiony na parkingu został uderzony przez inny pojazd wówczas możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju wgnieceniami na naszym pojeździe.

Oczywiście będziemy chcieli usunąć tego rodzaju problem, wówczas powinniśmy zgłosić się do firmy która zajmuje się naprawą blacharki. Będziemy chcieli aby usługa została wykonana jak najszybciej, w tym wypadku najlepiej będzie skorzystać z usługi PDR czy bez inwazyjnego usuwania wgnieceń. W przypadku zaawansowanych prac blacharskich musielibyśmy się liczyć przykładowo z ponownym lakierowaniem.

Bezinwazyjne korygowanie wgnieceń

Jak specjalistycznie usuwać wgniecenia?

W przypadku tej metody możemy liczyć na zniwelowanie wgnieceń z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, wykonają te osoby które posiadają odpowiednie doświadczenie, tak aby wyrównać powierzchnię blachy bez niepotrzebnych zarysowań. Oczywiście można to zrobić z zewnątrz, w tym przypadku za pomocą gorącego kleju możemy przyczepić do powierzchni blachy specjalne urządzenia wyciągające, które działając siłą na zewnątrz pomagają eliminować wgniecenie. Możemy je przymocować przykładowo za pomocą gorącego kleju, natomiast po wykonaniu wyciągania blachy podgrzewamy ponownie klej i odłączamy element od blachy.

Oczywiście możemy zastosować także metodę od wewnątrz, która będzie polegała na odpowiednim poważaniu blachy, naturalnie w tym przypadku musimy oczywiście dostać się do powierzchni blachy, często będzie to wymagało różnych czynności związanych ze zdjęciem tapicerki, różnych elementów auta. Naturalnie warto wykonać to w specjalistycznym serwisie, tak aby nie uszkodzić żadnych elementów zewnętrznych, nie zerwać spinek które będą przetrzymywał plastiki czy też wykładzinę w naszym aucie.

Firmy w które prowadzą usługi blacharskie i chcą się specjalizować w usługach PDR mogą skorzystać z odpowiednich kursów i szkoleń takich jak przykładowo szkoleniepdr.pl, w tym przypadku na specjalistycznym kursie można poznać zasady usuwania wgnieceń sposobem bez inwazyjnym, są to przykładowo pięciodniowe szkolenia które odbywają się w małych grupach.