Trening EMS może to być dla ciebie najlepszym wyborem

Elektrostymulacja mięśni (EMS) cieszy się coraz większym zainteresowaniem z wielu powodów.

EMS może być wykorzystywane jako narzędzie do treningu siłowego przez entuzjastów fitnessu, jak również przez profesjonalnych i amatorskich sportowców. Również osoby, które chcą schudnąć, pozbyć się cellulitu, wzmocnić siłę mięśni i poprawić sylwetkę mogą skorzystać z tego typu ćwiczeń.

Trening EMS może to być dla ciebie najlepszym wyborem

Jak działają treningi EMS?

Trening EMS jest również stosowany jako narzędzie rehabilitacyjne i profilaktyczne dla osób, które nie mogą odbywać tradycyjnych treningów siłowych. Koncepcja elektrycznej stymulacji mięśni nie jest nowa, wiadomo że pomaga osobom z bólami pleców, ramion, mięśni lub stawów. Obecnie stosowanie treningów EMS w celu utrzymania dobrej kondycji, zdrowia i budowania mięśni jest powszechnie nie tylko wśród sportowców i amatorów fitnessu, ale również przez wiele osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, siłę mięśni i kondycję.

Treningi EMS są niezwykle efektywne, 20 minutowa sesja raz w tygodniu pozwala osiągnąć efekty podobne do kilkugodzinnego treningu na siłowni. Używając podczas treningu kombinezonów EMS, do mięśni wysyłane są małe impulsy elektryczne, które każą im się skurczyć. Elektryczna stymulacja pomaga przyspieszyć skurcz mięśni, wzmacnia, poprawia wytrzymałość i wspomaga szybszą regenerację mięśni. Impulsy te docierają również do głębokich warstw mięśni, które są trudniejsze do aktywacji podczas zwykłego treningu.

Trening EMS zwiększa masę mięśniową szybciej niż trening konwencjonalny. Znaczącą utratę tkanki tłuszczowej i poprawę wyglądu cellulitu można również zaobserwować przy regularnych sesjach treningowych raz lub dwa razy w tygodniu. Na stronie https://breaktherules.pl możesz zapisać się na treningi EMS w Żorach. stosowana regularnie oraz w połączeniu z programem odnowy biologicznej i odżywiania. Podobnie jak w przypadku każdego planu treningowego, prawidłowa wiedza o tym, jak porusza się ciało i co jest najlepsze dla twojego poziomu sprawności, ma ogromne znaczenie, dlatego warto trenować EMS pod okiem doświadczonego instruktora.