Miejsca warte odwiedzenia na Białorusi

Mińsk, stolica Białorusi, to miasto architektury stalinowskiej, szarej i nijakiej, w przeciwieństwie do starych kościołów i pełnych kwiatów placów miejskich.

Kultura kawiarni i tętniące życiem nocne życie zapewni ci zajęcie na kilka dni przed udaniem się do cichszych miast, takich jak Brześć i Grodno, lub na wieś i do rezerwatu, gdzie wędrują rzadkie żubry. Ponad połowa Białorusi jest zalesiona, w tym Białowieża, najstarszy las w Europie, a kraj jest pełen jezior i rzek, gdzie miejscowi i turyści łowią ryby, pływają na kajakach, lub obozują w dziewiczej przyrodzie nietkniętej przez świat zewnętrzny. Miasto Grodno leży przy zachodniej granicy Białorusi. Większość ludzi przybywa tutaj, aby zobaczyć XII wieczny kościół, uważany za najstarszy na Białorusi. Podczas gdy na zewnątrz jest nudno, wewnątrz znajdziemy kolorowe geometryczne ozdoby i krzyże, a podłoga składa się z brązowych, zielonych i żółtych płytek. Podczas wycieczki na Białoruś możemy zwiedzić Muzeum Etnologiczne Dudutki zlokalizowane poza Mińskiem. Kompleks obejmuje dziedziniec, gdzie można spróbować ręcznie robionego sera, warsztat garncarski oraz obszar, w którym można dowiedzieć się, jak ludzie wykuwali podkowy i zbroje. Prypecki Park Narodowy znany jest jako „Płuca Europy” ze względu na naturalny krajobraz bagien, terenów zalewowych i lasów dębowych. Twierdza Brzeska to silnie ufortyfikowana budowla, natychmiast stała się głównym celem europejskich najeźdźców.

Podczas II wojny światowej tysiące żołnierzy niemieckich obległo twierdzę.

Białoruscy żołnierze i obywatele powstrzymywali atak przez miesiąc, zanim forteca ostatecznie upadła. Możesz eksplorować rozpadające się ściany i mury z kulami, a także posągi wzniesione na pamiątkę. Na miejscu znajduje się Muzeum Obrony i Muzeum Wojny. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczki-na-bialorus,82. Zamek w Nieświeżu to XVII wieczna forteca z mieszanką architektury barokowej i renesansowej. Podobnie jak Zamek Mir, jest to dawny dom rodziny Radziwiłłów. Zwiedzający mogą swobodnie zwiedzać ogrody i wnętrze zamku. Wewnątrz znajduje się malowniczy centralny dziedziniec otoczony żółtymi murami. Wewnątrz zobaczysz antyczne meble, pokoje, sypialnie, rodzinne portrety i grobowce Radziwiłłów w pobliskim kościele katolickim.