Jakimi zaletami wyróżniają się podłogi drewniane?

Podłogi wykonane z naturalnego drewna cieszą się dzisiaj w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Skąd wynika ich popularność i czy chodzi wyłącznie o elegancki wygląd i delikatny zapach drewna wyczuwalny w domu? Sprawdź, jakie zalety i korzyści dotyczą wyłącznie podłóg z drewna i upewnij się, czy również dla Ciebie są one interesujące!

Główne zalety posiadania drewnianej podłogi

Zdecydowanym numer jeden jeśli chodzi o zalety podłóg drewnianych jest ich estetyka doskonale wpływająca na wygląd pomieszczeń i podkreślająca praktycznie każdą aranżację. Jeśli się dobrze przyjrzeć, to np. w kategorii podłogi drewniane Gdańsk znajdziemy takie wzory i kolory desek, które będą pasowały i do nowoczesnego apartamentu, i do industrialnie urządzonego loftu i do starej kamienicy wykańczanej w nucie klimatów vintage. Specyficzne usłojenie podłóg drewnianych, które można oglądać np. na stronie https://decolan.pl sprawia, że świetnie współgrają one z meblami białymi, brązowymi, kolorowymi, czarnymi, ale i wariacjami barw. To po prostu doskonały pomysł na podłogę pasującą do wszystkiego.

Kolejnymi zaletami podłóg drewnianych są: wysoka jakość i wytrzymałość naturalnego drewna, która jest nie do podrobienia przez żadne imitacje. Odpowiednie zabezpieczenie podłóg drewnianych np. przy wykorzystaniu lakieru lub olejowania sprawia, że podłoga taka nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji przez długie lata. Oszczędza tym samym czas domowników i niezmiennie można się cieszyć jej pięknym wyglądem. Ważną zaletą jest także możliwość stosunkowo łatwej renowacji podłóg drewnianych, chociaż w przypadku tych wykonanych z litego drewna, takie zabiegi nie będą konieczne przez wiele lat. Przeglądając podłogi drewniane np. na stronie https://decolan.pl/podlogi-drewniane,22,pl.html warto też zwrócić uwagę na ich konstrukcję warstwową. Tego rodzaju podłogi są nieco inne niż lite drewno, ale znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagane są specjalne warunki wentylacyjne.

Istotną korzyścią z posiadania podłogi drewnianej jest też stworzenie w mieszkaniu klimatycznej atmosfery wywołanej przytulnym, ciepłym charakterem drewna. Takie wykończenie może być dobrym pomysłem w mieszkaniach bardzo nowoczesnych, które z powodu rodzaju wybranych do nich mebli, straciły nastrojowy klimat. Odzyskać go można stawiając na zmianę podłogi i wybierając właśnie opcję drewnianą. To pozwoli zachować obecne meble, a odmienić wnętrze samą podłogą.

Ogrzewanie podłogowe pod panelami z drewna?

Podłogi drewniane o konstrukcji warstwowej są jednymi z tych, które świetnie się sprawdzą przy montowaniu w mieszkaniu ogrzewania podłogowego. Jeszcze do niedawna, kiedy technologia ta dopiero raczkowała, trudno było połączyć chęć posiadania ogrzewania podłogowego i desek drewnianych na podłodze. Dzisiaj nie jest to już żaden problem, właśnie dzięki deskom o konstrukcji warstwowej. W dziale podłogi drewniane Trójmiasto można znaleźć różnorodne wariacje takich desek, dzięki czemu łatwiejsze będzie również dobranie odpowiedniego koloru.