Jak zwiększyć mobilność osób na wózkach inwalidzkich

Poruszanie się na własnym wózku inwalidzkim po schodach może być trudne i niebezpieczne, nawet z pomocą innych osób.

Budynki ze schodami przy wejściu, które nie mają rampy lub platformy, mogą zniechęcić osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Wewnętrznie budynek może mieć windę przystosowaną dla wózków, ale nie zawsze może być ona dostępna. Z pomocą wszechstronnego schodołazu można łatwo i wygodnie przewozić osobę na własnym wózku inwalidzkim po schodach, bez względu na to, czy poruszamy się w górę czy w dół schodów, na zewnątrz czy wewnątrz budynku.

Jak zwiększyć mobilność osób na wózkach inwalidzkich

Schodołazy zapewniają dostęp na piętro budynku

Schodołazy na akumulator nie są uzależnione od zasilania elektrycznego, co oznacza, że mogą pracować, gdy budynek nie jest zasilany. Wytrzymała bateria pozwala na długotrwałe działanie bez konieczności ładowania. Opiekun czy asystent może bez problemów używać schodołazu, aby przenieść podopiecznego po schodach w domu, placówce medycznej, budynku użyteczności publicznej czy w galerii handlowej. Zatem osoby niepełnosprawne mają ułatwiony dostęp do wszystkich budynków i pięter, nawet jeśli nie ma w nich platformy czy odpowiedniej windy.

W wielu miejscach możemy używać schodołazów, wygodnie transportować osoby niepełnosprawne z piętra na piętro jako alternatywę dla windy czy rampy. Zapewnia to bezpieczne, wydajne i godne rozwiązania dla osób poruszających się na wózkach, gdy windy nie działają lub po prostu w celu zwiększenia komfortu opieki. Schodołazy można wygodnie podpinać do różnych typów wózków inwalidzkich, mogą mieć one mechanizm kroczący lub gąsienicowy.

Obsługa schodołazów wymaga niewielkiego wysiłku fizycznego, ponieważ urządzenia te są zasilane akumulatorem i mogą być obsługiwane łatwo i bezpiecznie. Tego typu sprzęt możesz znaleźć na stronie e-schodolazy.com.pl – Nowe i używane schodołazy dla niepełnosprawnych ułatwią transport po schodach. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej oraz na wózkach inwalidzkich przewożone są bezpiecznie i wygodnie po schodach za pomocą schodołazów. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom i możliwości składania, schodołazy są łatwe w manewrowaniu oraz transporcie.