Bułgaria idealnym miejscem na słoneczne wakacje

Geograficzne położenie Bułgarii oraz malownicze widoki od wielu lat przyciągają turystów na wczasy i błogi wypoczynek. Państwo leży w południowo-wschodniej Europie, na wybrzeżu Morza Czarnego. Graniczy z Serbią, Macedonią, Grecją, Turcją i Rumunią. Cechuje się zróżnicowanym krajobrazem, piaszczystymi plażami oraz urozmaiconymi pasmami górskimi.

Jadąc na wczasy do Bułgarii, można być pewnym słonecznej pogody. Państwo to słynie z wysokich temperatur, zwłaszcza w sezonie letnim, dlatego sprzyja wypoczynkowi oraz zażywaniu kąpieli słonecznych m.in. na piaszczystych plażach. 

Osoby preferujące aktywne wakacje i zwiedzanie powinny rozważyć odwiedzenie Bułgarii w okresie wiosennym bądź jesiennym. Temperatury wtedy są przyjemne, a brak upałów i mniejsza liczba turystów niewątpliwie sprzyja podróżowaniu po kraju.  

Bogata i smaczna bułgarska kuchnia

Dla tych, którzy odwiedzają ten kraj, oprócz zwiedzania i poznawania kultury polecamy również spróbowania regionalnych potraw. Koniecznie warto spróbować tradycyjnych potraw, które mogą łączą w sobie kuchnie innych bałkańskich narodów: grecką, turecką oraz macedońską. 

W kuchni bułgarskiej potrawy zawierają dużo warzyw i owoców. Z nich sporządza się pyszne sałatki i surówki, ale również dania główne, które charakteryzują się różnorodnością smaków. Do najsmaczniejszych i najchętniej zamawianych dań m.in. zalicza się:

  • Sałatka szopska składa się z pomidorów, ogórków, papryki a całość polana jest octem winnym i olejem, natomiast wierzch sałatki posypany jest startym białym serem i natką pietruszki. Jest to idealne danie na przystawkę.
  • Tarator sprawdza się wyśmienicie podczas upalnych dni, to ogórkowy chłodnik na bazie bułgarskiego jogurtu lub zsiadłego mleka z dodatkiem czosnku.
  • Banica to chrupiące ciasto filo wypełnione nadzieniem z bułgarskiego szopskiego sera, w niektórych rejonach można spotkać się jeszcze z nadzieniem z jajek, z porem albo szpinakiem. Banica przeważnie podawana jest z dodatkiem bułgarskiego jogurtu.

Ponadto kraj słynie z rakiji, czyli napoju alkoholowego z winogron, śliwek i moreli oraz regionalnych win. Kieliszek trunku podczas wakacji w Bułgarii przy wieczornym posiłku może być wspaniałym zwieńczeniem dnia. 

Wspaniałe chwile na wakacjach w Bułgarii

Warunkiem cudownych i niezapomnianych wakacji jest ich dobra organizacja. Dlatego warto skorzystać z oferty biura podróży, gdzie wykwalifikowany touroperator zajmuje się znalezieniem noclegu i transportu. Turysta nie musi się niczym przejmować, tylko cieszyć urlopem. 

Oferty wyjazdów do Bułgarii sprawdzisz na stronie sprawdzonego biura podróży: europol.com.pl/bulgaria