Badania przeprowadzane za pomocą ultradźwięków są tańsze, prostsze i bezpieczniejsze niż inne metody obrazowania diagnostycznego, co czyni je idealnym narzędziem pierwszej linii do wykrywania wczesnych stadiów wielu chorób i nieprawidłowości w budowie narządów wewnętrznych.
Od dziesięcioleci wiemy, że ultradźwięki to niezawodna i minimalnie inwazyjna metoda obrazowania, która może zapewnić lekarzom bogatą wiedzę na temat wewnętrznych funkcji ludzkiego ciała. W miarę udoskonalania tej technologii coraz częstsze stosowanie badań USG przykładowo w ortopedii czy ginekologii pozwala lekarzom na szybsze diagnozowanie i podejmowanie bardziej pewnych decyzji zarówno podczas rutynowych, jak i skomplikowanych badań oraz skomplikowanej patologii. Inne metody tradycyjnie stosowane do obrazowania diagnostycznego mają wady związane z kosztami, czasem oczekiwania, promieniowaniem lub złożonością interpretacji. Ultradźwięki nie narażają pacjentów ani lekarzy na promieniowanie jonizujące i są co najmniej tak dokładne jak inne metody obrazowania w celu wykrycia anomalii i innych wad rozwojowych narządów. Metoda badania USG jest bezpieczna, niejonizująca, skuteczna, niedroga, łatwa do nauczenia się i prosta do interpretacji.
Zapewnia natychmiastowe wyniki, pozwala na ocenę narządów i punktów bólowych i może być łatwo udostępniany współpracownikom.
Posiadanie tej nieocenionej metody obrazowania w gabinecie może przynieść korzyści lekarzom i pacjentom na wiele różnych sposobów. System ultradźwiękowy umożliwia lekarzom zapewnienie skutecznego obrazowania w celu lepszej opieki nad pacjentem przy niższych kosztach ogólnych i mniejszej liczbie ryzykownych operacji, przeczytaj na stronie https://instytutboczarska.pl/usg-zakres/. USG 3D zapewnia widok płaszczyzny wieńcowej, co pozwala na bardziej realistyczne i pełne obrazowanie wewnętrznych narządów miednicy. Patologia w obrębie miednicy lub wokół niej jest łatwiejsza do zobaczenia i zrozumienia, szczególnie w odniesieniu do innych narządów i warstw tkanek, dzięki ultrasonografii 3D. Badanie pacjenta w czasie rzeczywistym dostarcza cennych informacji, których często nie można uzyskać poprzez ocenę obrazów statycznych uzyskiwanych za pomocą zdjęć rentgenowskich.