Sieć bezprzewodowa Cisco

Sieć bezprzewodowa to sieć lokalna, często nazywana również siecią WLAN (od jej angielskiej nazwy wireless local area network). Jest to rodzaj sieci realizowany bez wykorzystania złączy kablowych. Można spotkać się również z określeniem jej jako sieci Wi-Fi. Dzisiaj opowiemy Państwu trochę na temat sieci WLAN. Krótko ją scharakteryzuję oraz przedstawię najbardziej optymalne rozwiązanie w zakresie sieci lokalnej dla Państwa firmy.

Charakterystyka sieci lokalnej

Niemal każda sieć lokalna działa w oparciu o mikrofale, które stanowią pewien rodzaj medium. Istnieje także WLAN, które do przekazywania sygnałów wykorzystuje podczerwień. Proces i nadzór sieci bezprzewodowej podlega odpowiednim standaryzacjom, wśród których można odnaleźć normę IEEE 802.11.

W przypadku sieci, które jako sygnał wykorzystują mikrofale najczęściej spotykanym pasmem jest pasmo 2,4 GHz lub rzadziej 5 GHz. W strukturze 2,4 GHz można wyróżnić 13 kanałów. Każdy kanał ma swoją częstotliwość nośną, która jest formułowana podczas przesyłania informacji.

Najważniejszym parametrem sieci lokalnej dla jego użytkownika, który nie jest związany z branżą informatyczną, jest szybkość sieci. Jej wartość w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanego standardu jej wytworzenia oraz odległości pomiędzy urządzeniami do niej podłączonymi.

Do poprawnego działania sieci lokalnej potrzebna jest odpowiednio przygotowana infrastruktura. W jej składzie wyróżnia się katy sieciowe, anteny oraz elementy okablowania.

Sieć bezprzewodowa Cisco

Dostęp do zasobów sieci internetowej jest niezbędnym narzędziem do pracy dla wielu firm i przedsiębiorstw. Sieć, z której korzystają musi zostać odpowiednio przygotowana pod ich duże wymagania.

Wiele firm oraz korporacji działa w oparciu o sprawdzone rozwiązania sieci bezprzewodowej, która dba o bezpieczeństwo ich danych i pozwala na sprawną komunikację z klientem.

Rozwiązanie firmy Cisco dedykowane jest dla klientów korporacyjnych, którzy cenią sobie wysokiej jakości usługi. Co więcej zastosowanie urządzeń marki Cisco daje gwarancję wysokiej jakości oraz niezawodności. Sieć bezprzewodowa tej firmy pozwala na bezproblemowe korzystanie z sieci WLAN, ale także zapewnia dostęp do sieci LAN. Wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie Digital Network Architecture (DNA), technologię standardu 802.11ac i bardzo zaawansowane zabezpieczenia.

Sieć bezprzewodowa Cisco składa się z wielu punktów dostępowych, które pracują w oparciu o obowiązujące normy takie jak IEE 802.11.

Obsługa urządzeń Cisco jest bardzo prosta. Można nimi zarządzać przez łatwe w obsłudze oprogramowanie Cisco IOS. Co więcej podczas konfigurowania sieci istnieje naprawdę duża swoboda i dowolność.

Do urządzeń Wi-Fi marki Cisco można znaleźć bogate akcesoria dodatkowe. Z ich ofertą mogą Państwo zapoznać się na stronie firmy Thomas IT.

Wprowadzenie sieci bezprzewodowej w przedsiębiorstwie

Wprowadzenie sieci WLAN w firmie wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Przed wyborem urządzenia warto przeprowadzić pomiary oraz testy, które pozwolą na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania dla danej firmy lub korporacji. Po pierwsze należy ustalić liczbę potrzebnych punktów dostępowych. Warto także zastanowić się nad wyborem kanałów radiowych. Trzeba ustalić ilość osób, które będą korzystały z sieci bezprzewodowej. W wielu budynkach istnieją przedmioty, których praca może negatywnie wpływać na sieć WLAN. Określane są one mianem źródeł zakłóceń. Podczas planowania rozłożenia sieci lokalnej warto je zlokalizować i ominąć podczas projektowania Wi-Fi.

Korzyści wynikające ze stosowania sieci bezprzewodowej Cisco w firmie

Sieć bezprzewodowa Cisco posiada szereg zalet, które sprawiają, że jest rozwiązaniem bardzo często stosowanym w dużych firmach i korporacjach. Jest narzędziem, które umożliwia szybką i łatwą komunikację z klientami przedsiębiorstwa oraz pomiędzy samymi pracownikami.

Sieć WLAN Cisco pozwala na wszechstronne zabezpieczenie informacji poufnych danej firmy. Dzięki wbudowanym funkcjom urządzenia te pozwalają na nieustanne monitorowanie sieci. W ten sposób zmniejsza się niemal całkowicie zagrożenie wynikające z nieautoryzowanego wypływu danych. Co więcej każde urządzenie Cisco pozwala na zbieranie i analizowanie danych, by zoptymalizować jego działanie.

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy Państwu najważniejsze właściwości sieci bezprzewodowej oraz urządzeń Cisco, które sprawiają, że są one bardzo cenionymi rozwiązaniami w wielu firmach. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem odpowiedniego dla siebie sprzętu sieciowego to zapraszamy do kontaktu z doradcami technicznymi firmy Thomas IT. Nasi eksperci doradzą najlepsze rozwiązanie dla Państwa działalności. Gorąco zapraszamy!

Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub telefonicznie: 32 444 94 30