Płytki łazienkowe w stylu marmuru

Poszukując płytek do łazienki, wiele osób decyduje się na imitację kamienia.

Płytki, które naśladują kamień, taki jak przykładowo marmur, bardzo dobrze wpłyną na wygląd, estetykę całego pomieszczenia. Obecnie wielu producentów posiada w swojej ofercie płytki, które do złudzenia przypominają jasny lub ciemny marmur w różnych odcieniach kolorystycznych.

Płytki łazienkowe w stylu marmuru

Płytki gresowe Pietra Blue naśladująca kamień naturalny

Marmur to materiał o wyjątkowo eleganckim wyglądzie, który wprowadza do wnętrz bardzo elegancki styl. Jednakże, naturalny marmur jest dość drogi, dlatego można wybrać płytki, które naśladują kamień, są do złudzenia podobne do kamienia naturalnego. Producenci obecnie korzystają z nadruków cyfrowych, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością, szczegółami. Dodatkowo często są to modele tonalne, oznacza to, że poszczególne płytki nieco różnią się od siebie kolorystyką, rysunkiem co bardzo upodabnia je do naturalnego materiału. W przypadku kamienia naturalnego wycinanie z różnych bloków powoduje, że płytki nie będą identyczne, dlatego też producenci płytek starają się stworzyć serię o nieco innym wyglądzie, aby lepiej naśladować kamień, który występuje w naturze.

Bardzo ciekawym modelem płytek jasnych, z odcieniem niebieskim, jest Pietra Blue od firmy Tubądzin. Są to płytki gresowe, co powoduje, że charakteryzują się one bardzo wysoką trwałością. Dodatkowo gres posiada również warstwę szkliwa, dzięki czemu jest to materiał odporny na działanie wody. Gres szkliwiony sprawdzi się w kuchni, łazience, możemy również wykorzystać go w przedpokoju, wszędzie tam, gdzie na płytkach może znaleźć się woda. Zaletą płytek wykonanych z gresu jest mrozoodporność, dlatego możemy ułożyć je również na zewnątrz. Często będą pełniły funkcję okładziny balkonu czy też tarasu, można je wykorzystać również na elewacji.

Płytki imitujące marmur z serii Pietra Blue możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Pietra-Blue/8128. Dostępne są różne rozmiary 60×60 cm, 80×80 cm oraz płytka prostokątna o wymiarach 60×120 cm. Kilka rozmiarów, które oferuje producent, ułatwia dopasowanie do kształtu oraz rozmiaru łazienki czy też kuchni. Są to płytki wysokiej jakości, które doskonale naśladują kamień naturalny.