Plastry na nos pomagają na chrapanie

Jest wiele czynników, z powodu których można zacząć chrapać, lub pogorszyć dotychczasowe objawy chrapania.

Przede wszystkim winna może być alergia, przeziębienie, i infekcje górnych dróg oddechowych. Reakcja alergiczna może prowadzić do przekrwienia i zablokowania dróg oddechowych. Może to pogorszyć chrapanie. Jeśli przyczyną chrapania są alergie, pomocne może być zastosowanie skutecznego leczenia. Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w chrapaniu wywołanym przez alergie i zanieczyszczenia. Substancje drażniące i alergeny mogą powodować zapalenie górnych dróg oddechowych, co prowadzi do zatkanego nosa i obrzęku gardła, zwiększając oporność powietrza, które wydychamy. Oczyszczacze powietrza mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób chrapiących, które mają katar sienny, cierpią na alergie, mieszkają w domu ze zwierzętami lub w zanieczyszczonym obszarze, palą lub mieszkają w domu z palaczami. Zatkany nos jest częstą przyczyną chrapania u wielu osób. Można również wypróbować tabletki na chrapanie. Popularną opcją leczenia chrapania związanego z niedrożnością nosa jest zastosowanie rozszerzacza zewnętrznego do nosa w postaci plastra. Mają one wiele zalet w porównaniu z innymi środkami zapobiegającymi chrapaniu, przede wszystkim są to nieinwazyjne sposoby na chrapanie, dlatego nie powodują nieprzyjemnych skutków ubocznych i mogą być stosowane przez większość ludzi.

Takie plastry na nos zakładane do spania zapewniają natychmiastową ulgę osobom, które mają problemy z oddychaniem i są bardzo przystępne cenowo.

Istnieją dwa główne typy produktów rozszerzających nosowe kanały, a mianowicie zewnętrzne paski, które przyklejają się do grzbietu nosa oraz wewnętrzne rozszerzacze nosa, które otwierają nozdrza. Więcej na temat radzenia sobie z chrapaniem znajdziesz na tej stronie http://sposobynachrapanie.pl. Zewnętrzne rozszerzacze nosa otwierają najwęższą część nosa, zastawkę nosową. Paski wykonane są ze sztywnego plastiku, które po zgięciu nad nosem otwierają przewody nosowe. Wewnętrzne rozszerzacze nosa lub stenty nosowe mają różne kształty i rozmiary. Zmniejszają opór przepływu powietrza, otwierając nozdrza.