Fizjoterapia oferuje pacjentom wiele korzyści

Fizjoterapia jest ważną częścią leczenia większości osób z zapaleniem stawów, po wypadkach, kontuzjach i w wielu chorobach.

Zabiegi i ćwiczenia są prowadzone przez fizjoterapeutów, którzy są częścią zespołu pracowników służby zdrowia, którzy pomagają we wznowieniu lub utrzymaniu aktywnego i niezależnego życia zarówno w domu, jak i w pracy. Są ekspertami w ocenie ruchu i mogą pokazać, jak chronić stawy i mięśnie przed urazami. Fizjoterapeuci są przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia problemów ze stawami i mięśniami, a lekarz rodzinny może skierować Cię do specjalisty fizjoterapeuty, oprócz skierowania do reumatologa lub ortopedy. Fizjoterapeuta zacznie od zadania Ci pytań i zbadania bolącego stawu. Ta ocena pozwoli dostosować leczenie do Twoich potrzeb. Leczenie może obejmować program konkretnych ćwiczeń, ogólne porady dotyczące zwiększania poziomu aktywności i unikania urazów związanych z ćwiczeniami czy treningami, zabiegi przeciwbólowe, takie jak okłady termiczne lub lodowe, aparaty do przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów, masaże, manipulacja bolącego miejsca, oraz zapewnienie pomocy przy chodzeniu lub używaniu szyn, które pomogą Ci zachować mobilność i niezależność w życiu codziennym.

Fizjoterapeuta może pomóc Ci zrozumieć, co dzieje się z Twoimi stawami i mięśniami, gdy chorujesz, a zrozumienie swojego stanu pomoże Ci opanować jego skutki.

Leki pomogą przy chorobie stawów, ale fizjoterapeuta może opowiedzieć Ci o innych metodach uśmierzania bólu, które działają równolegle z lekami. Będziesz mógł samodzielnie kontynuować niektóre z tych zabiegów między wizytami u specjalisty. Odpowiednio przeprowadzona fizjoterapia w Ostrowcu Świętokrzyskim z pewnością poprawi stan pacjenta. Niektórzy fizjoterapeuci mają dostęp do basenu do hydroterapii, gdzie można wykonywać ćwiczenia w ciepłej wodzie. Wiele osób uważa, że poruszanie się w wodzie jest łatwiejsze, ponieważ ciepło działa kojąco, a woda wspomaga pływalność, dzięki czemu możesz poruszać stawami i mięśniami bez ich obciążania.